3 DAKİKADA E-TİCARET

Herkes için 3 dakikada e-ticaret sitesi nasıl açılır?

Ticaret hızla dijitalleşirken e-ticaretin önemi her geçen gün artıyor. Ticaret Bakanlığı’nın verilerine göre ülkemizde e-ticaret ile uğraşan işletmelerin sayısı 2020’de 256 bini aştı, 2019’da bu sayı 68 bin civarındaydı. Aynı şekilde 2019’da e-ticaret sipariş adetleri 1 milyarı aşarken, 2020’de %68 oranında artış gösterip 2 milyara ulaştı. Bugün geldiğimiz noktada hızı katlanarak artıyor. Verilerin bu denli artmasında hiç şüphesiz pandemi sürecinde evlerde geçirilen sürenin artması tüketicilerin satın alma alışkanlıklarını değiştirdi. 1 milyonu aşkın insan ilk kez bu dönemde e-ticareti deneyimledi. Hal böyle olunca e-ticaret; bir seçim olmaktan çıkıp tüketiciler için bir alışkanlık, e-ticaret yapmak isteyenler için de gereklilik haline geldi.

Peki, 3 dakikada e-ticaret sitesi nasıl açılır? Aylık kiralama yapmak mümkün mü? Taahhütsüz e-ticaret sitesi açılabilir mi? Aynı gün içinde nasıl satış yapılabilir? E-ticaret yapmak için şirket kurmak gerekli mi? Gelin bu soruların yanıtlarını hep birlikte arayalım.

Adım adım e-ticaret şirketi kurmak

E-ticarete atılmak isteyenlerin öncelikle bir şirket kurması gerekiyor. Bu noktada şahıs, limited ya da anonim şirket tercih edilebilir. Ardından kuruluş aşamasında vergi dairesine, şahıs işletmeleri için ticaret ya da meslek odasına, sermaye şirketleri için de ticaret odasına başvuru yapılmalı. Personel çalıştırılacaksa, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndaki (SGK) süreçler de unutulmamalı.

E-ticaret yapacaklar için sanal ofis kullanmak

E-ticaret yapacaksanız, şirket kuruluşu için ihtiyaç duyduğunuz yasal mevzuata uygun kira sözleşmesini sanal ofislerden temin edebilirsiniz. Ayrıca Amazon, N11 ve Sahibinden gibi pazar yerilerinde sizden talep edilmesi durumunda şirket adresinize ait su, elektrik, doğalgaz gibi geriye dönük faturaları da alabilirsiniz. Sanal ofislerde çağrılarınız yanıtlanır, postalarınız yönlendirilir. Ofis giderleriniz neredeyse sıfırlanır. Ayrıca, istediğinizde ortak çalışma alanlarını ücretsiz ve sınırsız kullanabilirsiniz. Bunların tamamına ayda yalnızca 100 TL’ye Olmadık Ofis’in sunduğu sanal ofis kiralama hizmetinden faydalanarak sahip olabilirsiniz. İster İstanbul’da ister Ankara’da şirketinizi açarak, Türkiye’nin neresinde olursanız olun e-ticaret yapmak için ihtiyacınız olan resmi iş adresine, sanal ofis hizmetinden yararlanarak sahip olabilirsiniz. Hemen faydalanmak için tıklayın.

3 dakikada e-ticaret sitesi nasıl açılır?

Yanlış duymanız! Küçük ya da orta ölçekli bir şirketseniz veya freelence iş yapıyor ya da kendi e-ticaret sitenizi açmak istiyorsanız, bu işe özel olarak hazırlanmış bir sistem olan Goyomod ile yalnızca 3 dakikada e-ticaret sitenizi kolayca açabilir, hemen ürün ekleyip anında satış yapmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca kendi alan adınızı (domain) e-ticaret sitenize entegre edebilir, seçeceğiniz pek çok farklı tema ile SEO uyumlu bir siteye sahip olabilirsiniz. Taahhütsüz olarak aylık ve yıllık kiralama olanaklarından birinden faydalanabileceğinizi de unutmayın. Üstelik 2021 yılı sonuna kadar Olmadık Ofis üyelerine özel peşine ödemelerde %35 indirim fırsatından yararlanabilirsiniz.

Peki, Goyomod nasıl çalışır?

  1. Adım: goyomod.com adresinden ücretsiz üye olun.
  2. Adım: Seçeceğiniz SEO uyumlu temalarla sitenizi anında oluşturun.
  3. Adım: Ürünlerinizi kolayca ekleyin, kategorilere ayırın, kampanyalar oluşturun.
  4. Adım: Seçeceğiniz ödeme yöntemleriyle entegre olun, anında satışa başlayın.

Unutmayın, e-ticaret yapabilmek adına öncelikle ihtiyacınız olan şirket kuruluşu için resmi iş adresine Olmadık Ofis’in sanal ofis hizmetinden faydalanarak sahip olabilirsiniz. E-ticaret yaparak ürünlerinizi bir an önce kullanıcılarıyla buluşturmak için Goyomod e-ticaret uygulamasından faydalanabilirsiniz.

Goyomod yıllık ödemelerinizde %35 indirimden anında faydalanmak için 2021 yılı sonuna kadar Olmadık Ofis’e üye olmayı ve indirim kodunuzu ofis yetkilimizden temin etmeyi unutmayın!

Olmadık Ofisinizi hemen kiralamak için tıklayın.