subPage
KÜTÜPHANE

550 TL kirayla şirket nasıl kurulur?

550 TL kirayla şirket nasıl kurulur?

Hayalinizdeki iş fikrini hayata geçirmek için bir şirket kurma kararı mı aldınız? Harika! Peki ya maliyetleri düşündüğünüzde ilk günkü heyecanınızın yerini alan kaygılar? Artık tüm bu endişeleri geride bırakma zamanı. Çünkü ayda yalnızca 550 TL kira ödeyerek şirket kurmak mümkün! Gelin, birlikte bakalım.

Bir şirket kurmak için harcanan maliyetler düşünüldüğünde bunların çoğunu ofis içindeki giderlerin oluşturduğunu göreceksiniz. Özellikle de İstanbul gibi büyükşehirlerin merkezi ve prestijli semtlerinde bir ofis söz konusu ise aylık en az 20 bin TL’nin yalnızca ofis kirası için ayrılması gerekir. Bu noktada ofis kiralamak elbette tek başına yeterli olmayacaktır. Çalışma masaları, ofis gereçleri, mutfak, sekretarya, temizlik, su ve elektrik gibi pek çok gider de buna eklenecek ve yolun henüz başında olanlar için şirket kurmak, tam anlamıyla bir külfete dönüşecektir. Oysa ofis giderleri masraf kalemlerinden kaldırıldığında yasal işlemler için anlaşılan mali müşavire yapılacak cüzi miktarlardaki ödemeler, şirket kurmak için yeterlidir. Tam da bu noktada devreye giren Olmadık Ofis, İstanbul Balat'ta 550 TL + KDV ve İstanbul Caddebostan'da 650 TL + KDV’ye şirketlere yasal adres sunar. İşte! Şirketinizi kurdunuz bile!

Olmadık Ofis nasıl doğdu?

Öncelikle detaylı bir analiz çalışması yürüten Olmadık Ofis ekibi, paylaşımlı ofis olarak da bilinen ortak çalışma alanlarında yaptığı gözlemler sonucunda insanların hayalini kurdukları işleri hayata geçirmek için masa, sandalye veya çay, kahve gibi ikramlardan ziyade, gerektiğinde toplantıları için kullanabilecekleri alanlara sahip, çağrı ve postalarının yönetileceği resmi bir adrese ihtiyaç duyduğunu saptadı. Bunun üzerine Olmadık Ofis, girişimcilerden kurumsal şirketlere, iş dünyasının her oyuncusu için İstanbul’un kültür mozaiği olarak nitelendirilen Balat’ta bulunan 5 katlı binasını yasal adres olarak gösterme imkanı sunmaya başladı. Yurt dışında örnekleri bulunan, Türkiye’de ise daha çok kazanç odaklı bir sektöre evrilen sanal ofis sektörüne yeni bir soluk getiren Olmadık Ofis, sanal ofis hizmetini en uygun fiyata, tam kapsamlı olarak sunmaya odaklanıyor.

Hazır ofis, paylaşımlı ofis, ortak ofis, sanal ofis… Olmadık Ofis hangisi?

Olmadık Ofis, sanal ofis ve hazır ofis arasında konumlanan bir model benimsiyor. Daha detaylı aktarmak gerekirse; sanal ofis, fiziki alan sağlamadan yalnızca mevcut adresin resmi adres olarak kullanımına imkan veriyor. Hazır ofisler ise önceden kurulmuş ofis alanlarının kiralanmasını kapsıyor.

Bu tanımlamaların dışına çıkan Olmadık Ofis, verdiği sanal ofis hizmetiyle hem yasal adres sunuyor, hem posta, çağrı ve kargo yönetimin üstleniyor hem de fiziki alanların kullanımına imkan veriyor. Tüm bu süreç ise abonelik sistemi ile yönetiliyor.

Olmadık Ofis’te şirket nasıl kuruluyor?

Olmadık Ofis’te şirket kurmak isteyenleri yalnızca birkaç adımdan oluşan kolay bir süreç bekliyor.

HuaaS iş modelini benimseyen Olmadık Ofis, tüm süreci web sitesi üzerinden otomatize ederken yetkililerle hemen iletişime geçilmesine de imkan tanıyor. Dileyen kullanıcılar olmadikofis.com web sitesi üzerinden hemen üye olbutonuna tıklayarak veya canlı sohbet ile görüşme sağlayabiliyor.

İlk adım olarak şirket kurucu adaylarından talep formunu doldurarak sisteme kayıt olmaları isteniyor. Aynı gün içerisinde sözleşme onayı alındıktan sonra kullanıcıların kredi kartı bilgilerini sisteme tanımlamaları bekleniyor. Sözleşmede yer alması gereken bilgi ve belgeler online olarak temin edildikten sonra Olmadık Ofis ekibi kira sözleşmesini elektronik imzalı olarak anında kullanıcılara ulaştırıyor. Akabinde kişilerin yasal adreslerini belirten sözleşmelerini maliyeye bildirmeleriyle İstanbul Balat'ta 550 TL + KDV ve İstanbul Caddebostan'da 650 TL + KDV'ye şirket kurulmuş oluyor.

Bu süreçte Olmadık Ofis kullanıcılarının fiziki olarak sadece, yasal adresin maliyeye bildirilmesinin ardından yapılacak denetim ve adres teyidi için belirlenen günde Balat’taki adreste bulunmaları gerekiyor. Ödenen abonelik bedeli Olmadık Ofis tarafından faturalandırıldığından, şirket kurucusu Olmadık Ofis’ten aldığı sanal ofis hizmetini faturalı kira gideri olarak da gösterebiliyor. Buna bağlı olarak herhangi bir stopaj ödemesi doğmuyor. Abonelik boyunca şirket sahiplerinin posta, çağrı ve kargo yönetimleri Olmadık Ofis tarafından üstleniliyor. Kullanıcılar ayda 3 defa ortak alanları yalnızca yeme - içme giderlerini üstlenerek ücretsiz kullanabiliyor, iş görüşmelerini burada yapabiliyor, misafir kabul edebiliyor. Daha geniş çaplı etkinlikler düzenlemek isteyen kullanıcılar ise Olmadık Ofis’in kütüphane temalı toplantı alanını %40 indirimle kiralayabiliyor. Abonelikten ayrılma süreci de oldukça kolay ilerliyor. Abonelik sırasında herhangi bir taahhüt bulunmadığından kullanıcıların internet sitesi üzerinden abonelikten ayrıl butonuna tıklamaları yeterli oluyor. Bu işlemi takiben 1 ay içinde maliyeye gerekli bildirim Olmadık Ofis tarafından yapılarak hizmet sonlandırılıyor.

Eğer siz de hayalinizdeki iş için bir şirket kurmayı planlıyor ve bütçenizi işinizi geliştirmek için harcamak istiyorsanız, Olmadık Ofis’inizi hemen kiralayın!