subPage
KÜTÜPHANE

Ajans açmak isteyenler resmi iş adresi için sanal ofiste buluşuyor!

Ajans açmak isteyenler resmi iş adresi için sanal ofiste buluşuyor!

Ofis kiralama maliyetlerine katlanmadan ajans açmak isteyen girişimciler, çözümü sanal ofislerde buluyor. Sanal ofisler, ajans kuran girişimciler ve hali hazırda ajansı olup home ofis ajans modeline geçmek isteyenler için birçok avantaj sunuyor. Düşük ofis maliyetinin başı çektiği bu avantajlar, sanal ofis hizmeti sayesinde ajans kurmak isteyenlerin işlerini büyütmeye odaklanmalarını sağlıyor. Olmadık Ofis olarak bu blog yazısında reklam ve PR ajanslar gibi farklı alanlarda ajans açmak isteyenlerin sanal ofis ile nasıl yasal iş adresi sahibi olabileceklerinin detaylarını paylaşıyoruz.

Ajans açmak isteyen ancak mekansal maliyetlere katlanmak istemeyenler, kuruluş işlemleri için ihtiyaç duydukları resmi iş adresini sanal ofislerde buluyor. Ya müşteri arada bir fiziksel ortamda buluşmak isterse, eve mi çağıracağım? Sorular bitmez ama sabırlı olursanız cevaplar birkaç satır aşağıda. Aslında ister reklam ajansı, butik PR (halkla ilişkiler) ajansı, sosyal medya ajansı, isterseniz de dijital pazarlama ajansı, medya satın alma ajansı ya da içerik ajansı kuracak olun, aradığınız tüm cevaplar sanal ofislerde. Buyurun başlayalım…

Büyüyen pazarlama sektöründe uzman ajanslara ihtiyaç artıyor.

Pandemiyle birlikte değişen tüketici alışkanlıkları, pazarlama sektörünü bir yandan dönüştürürken, bir yandan da büyütüyor. Müşteri deneyiminin giderek önem kazandığı bir ortamda, müşterilerin markalara eriştikleri tüm kanallarda aynı deneyimi yaşama arzusu, pazarlama fonksiyonunun her bir alt bileşeninde uzmanlaşmayı getiriyor. 15 -20 yıl öncesinde yalnızca PR ajansı ve reklam ajansı bulunan şirketlerin bugün her biri alanında uzmanlaşmış pek çok ajansı bulunuyor: Sosyal medya ajansı, etkinlik ajansı, doğrudan pazarlama ajansı, influencer marketing ajansı, dijital pazarlama ajansı, içerik ajansı, medya satın alma ajansı, konuşmacı ajansı, medya takip ajansı ve daha niceleri… Gelin aradığımız yanıtları, farklı ajans türlerinin sanal ofislerden nasıl yararlanabileceği başlıklarında bulalım!


Bütçenizi ofis kiralarına değil, sektördeki başarınızı artırmaya ayırmak istiyorsanız, resmi iş adresinizi Olmadık Ofisten hemen kiralayın!


Butik PR ajansları kârını ofis giderlerine harcamaya son veriyor!

Butik PR ajansları, daha küçük bir ekiple, daha az sayıda müşteriye hizmet veriyor. Bazıları belirli sektörlerde uzmanlaşarak, sektörel tecrübelerini halkla ilişkiler birikimleriyle birleştiriyor. Gelelim butik ajansların kârına… Butik ajansların diğer ajanslara göre daha küçük girişimler olmasının yanı sıra elde ettikleri kazançların da fuzuli ofis harcamalarına gitmesi, yöneticileri uzaktan çalışma alternatifine yönlendiriyor. Öyle ki bunu gerçekleştirmek için de gerekli olan resmi iş adresini nasıl edinecekleri bir soru işaretiyken, sanal ofisler bu sorunu ortadan kaldırıyor ve butik ajanslar için hem ekonomik avantajlar hem de yasal iş adresi fırsatı sunuyor! Bu şekilde uzaktan çalışma sistemine geçiş yapan butik ajanslar, hem fiziksel hem de online olarak işlerini sürdürebiliyor ve diledikleri zaman kullanabilecekleri sanal ofis mekanlarından faydalanabiliyor.

Sosyal medya ajansları için ofis zorunluluğu kalkıyor!

Şirketlerin sosyal medya platformlarında tanıtılması, marka bilinirliğinin ve müşteri etkileşiminin artırılması için aracı olan sosyal medya ajansları için ofis zorunluluğu ortadan kalkıyor! İşlerinin birçoğunu dijital ağlar üzerinde temellendiren sosyal medya ajansları, vizyonlarını ek maliyetlerle sınırlandırmak yerine home ofis ajansa dönüşmek için sanal ofislere başvuruyor. Ofis maliyetlerini ortadan kaldırmanın yanı sıra resmi iş adresi olanağı sunan sanal ofisler, yeni nesil sosyal medya ajanslarını özgürleştirerek yaratıcılıklarına yaratıcılık katıyor.

Sanal ofisler dijital pazarlama ajanslarının önünü açıyor.

Deloitte tarafından gerçekleştirilen bir araştırma, Türkiye’deki toplam medya yatırımları içerisinde %65,6’lık paya sahip dijital medya yatırımlarının yılın ilk yarısında 7 milyar 906 milyon TL seviyesine ulaştığına işaret ederken, tüketiciler her geçen gün dijital mecraları hayatlarına daha fazla katıyor. Bu büyümeden ben de payımı almak ve dijital ajansımı kurmak istiyorum ama ajans açmak, ofis kiralamak çok maliyetli derseniz, sanal ofisler tam size göre! Sanal ofis olanakları sayesinde dijital ajanslar artık bir çatı altında topluca çalışma kalıplarını kenarda bırakarak home ofis ajans modelleriyle büyümenin önünü açabiliyor. Peki ama nasıl? Bu noktada home ofis dijital ajanslar sanal ofislere başvurarak hem resmi iş adresine sahip oluyor, hem de sanal ofisin sunduğu olanaklarla gerektiğinde buluşulacak alanlara kavuşuyor. Bu bize az gelir mi dediniz? İşte size daha kapsamlı sanal ofis çözümleri…

Reklam ajansları kazancını kâra dönüştürüyor!

Türkiye’de Tahmini Medya ve Reklam Yatırımları 2021’in ilk 6 aylık raporuna göre, Türkiye’de medya ve reklam yatırımları 10 milyar 319 milyon TL’ye ulaştı. Artan reklam yatırımlarından en yüksek kârı elde etmek isteyen ajans yöneticileri ise çözümü ofis giderlerini kısmakta bularak adreslerini sanal ofislere devrediyor. İster yeni kurulacak bir reklam ajansı, ister yılların ajansı olsun, hem ofis ajans olmayı seçtiyseniz, sanal ofisler tüm ihtiyaçlarınıza cevap veriyor. Hadi şimdi de sanal ofisin neler sunduğuna bakalım.

Ajans açma işlemlerinde maliyetler sizi kaçırmasın!

İşinizde ne kadar iyi olsanız da ajans açma işlemlerinde çıkan maliyetlerden sıyrılmak her zaman kolay değil. Ajans açma sürecinin ilk adımında öncelikle şirketinizin limited, anonim ya da şahıs şirketi kategorilerinden hangisine ait olduğunu bildirmeniz gerekiyor. Ardından şirketiniz için pay, karar gibi defterlerini hazırlayarak resmi bir adres sunma sırası geliyor. Üstelik bunlara ek olarak seçtiğiniz kategori altında zorunlu bir sermaye birikiminiz olduğunu belgelemeniz de lazım! İşler tam da bu noktada zorlaşıyor. Ama tedirgin olmayın! Sanal ofisler sizin için ajans kurarken yasal adres imkânı sunarak, ofis giderlerinizi farklı noktalarda değerlendirmenize yardımcı oluyor. “Home ofis ajans olarak çalışırken önemli görüşmelerimi bire bir yapamıyorum! Ajans evraklarım evimde dağ oldu!” dediğinizi duyar gibiyiz. Şimdi tüm kaygılarınızı kenara bırakma zamanı. Sanal ofisler ajans açarken tüm yükü omuzlarınızdan alacak çözümlerle geliyor. Haydi birlikte sanal ofislerin ajanslar için sunduğu ekonomik seçenekleri inceleyelim.

Çalışma alanından öte…

Sanal ofisler, ajansınızı kurmak için kullanabileceğiniz yasal bir adres sunmasının yanı sıra, resmi evrak, posta gibi ihtiyaçlarınıza da ev sahipliği yapıyor. Üstelik bir çalışma alanı sunmanın yanı sıra, elektrik, su, doğalgaz gibi giderlerinizi de sizin adınıza karşılıyor, üyelik faturasını gider göstererek maliyetlerinizi azaltmanıza da destek oluyor. Benim evraklarımı depolayacak alana da ihtiyacım var derseniz reklam ajansınız için özel bir dolap ayırıyor. Bunlar güzel ama yetmez, ben Türkiye’nin merkezi noktalarında sanal ofis adresimi kullanarak iletişim ağı yaratmak istiyorum mu diyorsunuz? Gelin ajansınızı İstanbul'un merkezi noktalarındaki sanal ofislerine götürelim!

Ajansınız için Olmadık Ofis’in 2 ayrı lokasyonunda buluşalım!

Tek merkez bana yetmez dediğinizi duyduk ve size Olmadık Ofis’in 2 farklı konumdaki ofis seçeneklerini sunmaya geldik. İstanbul’un Haliç kıyısında mı partnerleriniz olsun isterseniz, yoksa Anadolu Yakası’nın sükunetinde mi? Olmadık Ofis size tam da bu noktaların her birinde resmi adres olanağı sunuyor. Üstelik Olmadık Ofis’in partneri olmanız için size en işlevsel yöntemleri hazırlıyor! Olmadık Ofis adresi üzerinden 1 dakikanızı ayırarak siz de aylık sadece 550 TL’den başlaya fiyatlarla Olmadık Ofis partneri olabilirsiniz. Üstelik ajans ekibinizle iş yoğunluğunuza mola vermek istediğinizde Olmadık Ofis sizin için Türkiye’nin ilk füzyon mutfağı Olmadık Kahveler’i sunuyor.

Ajansımın farklı sektörlerden müşterileri var, onlar da sanal ofis kullanabilir mi derseniz, Olmadık Ofis’in lojistikten ticarete, eğitimden sağlık ve hukuğa kadar farklı meslek gruplarına sunduğu fırsatlara göz atmak için Olmadık Ofis’in blog sayfasındaki içerikleri inceleyebilirsiniz! Üstelik sormak istediğiniz ek sorular için de Olmadık Ofis’in anasayfasından canlı destek alabilirsiniz!