Hollanda’da Yaşama ve Çalışma Fırsatı!

Olmadık Ofis olarak Hollanda'daki tüm çalışanlarınızın bordro ve uyum süreçlerini yönetiyor, sizlerin en iyi yaptığınız işe odaklanmanız için idari stresi ve iş yükünü omuzlarınızdan alıyoruz.

Bordrolama (Payroling), personel alımının özel bir şeklidir. Bordro / Payroll şirketi, işveren olarak sizin için Hollanda’da çalışacak personeli bordrolu olarak istihdam eder ve belirlenen süre zarfında size ödünç verir. Böylece siz, bir anlamda müşterisi olarak, istihdam edilen bu personeli ödünç alırsınız. Bordrolama / Payroling şirketi ise işveren olarak sizin tüm idari görevlerinizi üstlenir. İş sözleşmeleri, yıllık gelir tabloları, maaş yönetimi ve emekli maaşları gibi adımlarla ilgilenir.

 

 

Şirketler için Hollanda’da hangi Bordro / Payroll alternatifleri mevcut?

Uzaktan Maaş Bordrosu

Uzaktan Maaş Bordrosu ile Hollanda'daki çalışanları kendi ülkenizdeki ana şirketinizin maaş bordrosuna ekleyerek işletmelerin tek bir bordro sistemi altında çalışmasına olanak tanıyabilirsiniz. Ancak bu çalışanların farklı düzenlemelere tabi olmaları gerekir, bu da sorunlara neden olabilir. Özellikle Avrupa Birliği üyesi olmayan ülkeler için pratikte uygulanması pek mümkün değildir.

Dahili Bordro

Dahili Bordro ile özellikle şirketinizin Hollanda'daki varlığını büyütmeye kararlıysanız, Hollanda’da bir iştirak kurabilir ve bu yan kuruluşunuz üzerinden bordro işletebilirsiniz. Ancak bu, Hollanda istihdam ve uyumluluk yasalarını anlayan özel İK personelinin işe alınmasını gerektirir.

Payroling Şirketleri

Payroling Şirketleri ile dış kaynak kullanmayı düşünüyorsanız, Hollandalı bir maaş bordrosu şirketiyle çalışmak, maaş bordronuzun işlenmesinde yardımcı olacaktır.  Ancak konu lokalizasyon olduğunda, size destek olacak kişilerden yeni bilgi taleplerinizde ek ücretler ödemeniz beklenir. Bu şirketler sizin için bordro düzenler ancak size danışmanlık hizmeti sunmaz ya da bu hizmetleri ayrıca ücretlendirir.

Olmadık Ofis ile Hollanda'ya yerleşmek çok kolay!

Diğer alternatiflerin yanı sıra bordro / payroll süreçlerindeki endişelerinizi geride bırakmanın zamanı geldi. Olmadık Ofis ile bu endişeleri bertaraf edilebileceğiniz, kolay ve hızlı bir yol daha mevcut. 

Olmadık Ofis olarak Hollanda’da tüm çalışanlarınız için maaş bordrosu ve uyumluluk süreçlerini hallediyor, en iyi yaptığınız şeye odaklanabilmeniz için idari stresi ve iş yükünü omuzlarınızdan alıyoruz. Böylece tüm edişelerinizi bertaraf ediyor, Hollanda’da kolayca oturum alıp çalışmanın ve ailenizle birlikte yerleşmenin yolunu açıyoruz.

Hollanda’da Bordrolama / Payroling Hizmeti neleri kapsar?

Hollanda'da bordro oluşturmak, istihdam yasalarının ve birçok vergilendirme düzenlemesinin tam olarak anlaşılmasını gerektirir. Yetkililer, bordro, vergilendirme ve istihdamın yasal yönlerine uyulmaması durumunda para cezaları ve yaptırımlar uygulamaktadır.

Olmadık Ofis olarak sunduğumuz bordrolama / payroling hizmeti şunları kapsar:

 • Hollanda Vergi ve Gümrük İdaresi (Belastindienst) aracılığıyla vergi makamlarına kayıt olmak.
 • Sosyal sigorta sistemlerini koordine eden Sosyal Güvenlik Bankası'na (SVB) kayıt olmak. (Yasal olarak Hollanda'da yaşayan bireyler için ulusal sigorta ve ülkede çalışanlar için çalışan sigortası.)
 • Sosyal İşler ve İstihdam Bakanlığı'na (SZW) bağlı olarak faaliyet gösteren ve işsizlik ve hastalık gibi yardımları kapsayan Çalışan Sigorta Kurumu'na (UWV) kaydolmak.
 • Ulusal, bölgesel ve belediye makamlarıyla etkileşimde bulunabilmeleri ve irtibat kurabilmeleri için tüm çalışanlar için vatandaşlık hizmeti numarası (BSN) almak.
 • Yüksek nitelikli göçmen (Highly Skilled Migrant - HSM) için %30 vergi muafiyetine başvurmak.
 • Geri ödemeler veya ekstra ödemeler için mali müşavirle birlikte süreci takip etmek.
 • Çalışanların özel yurt dışı statüsü başvurusu (varsa) yapmak.
 • Çalışanların aylık maaşlarını hesaplamak ve maaş bordrolarını göndermek.
 • Mevcut herhangi bir vergi teşviki için araştırma yapmak.
 • Çalışanların ve işverenlerin maaş vergisi beyannameleri ve sosyal sigorta formlarını sunmak.
 • Şirketinizin çalışanı için yıllık hesaplarını ve yıl sonu beyanlarını oluşturmak ve sunmak.
 • Maaşlar ve ulusal sigorta katkı payları için ödeme planlarını oluşturmak.
 • Gerektiğinde sizin için doğru kişisel gelir vergisi beyannamelerinin verilmesini sağlamak.

Bordrolarda Vergi Ödemesi

Bir bordro şirketi bordro vergisini ve sosyal sigorta primlerini öder. Ancak, bordro şirketinin bunu yapmaması durumunda Hollanda Vergi ve Gümrük İdaresi (Belastingdienst) sizi sorumlu tutabilir. Bazı bordro şirketleri, Hollanda Çalışma Standartları Derneği'nin (Stichting Normering Arbeid, SNA) SNA kalite işaretine sahiptir. SNA, ilgili tüm taraflar için riskleri sınırlayan bu şirketleri periyodik olarak kontrol eder. Unusual Enterprise çatısı altında bordrolama hizmeti; sadece bu alanda çalışan, IND Recognized / Göçmen Bürosu tarafından yetkilendirilmiş bir yapı içerisinde sunulur. 

Bordrolama ve Hollanda'da Emeklilik Planları

Hollanda’da bordrolu çalışanlar, yeterli emeklilik planlarına hak kazanır. Bunun yapılabileceği 2 yol vardır:

 • Bordrolu çalışanlar, çalıştıkları yerde şirket emeklilik planına katılabilir.
 • Bordro şirketi, kendi emeklilik planını düzenler. Bu, belirli koşulları karşılamalıdır.

Bordrolu çalışanların işten çıkarılması

Bordrolama hizmeti kapsamında çalışanlar, belirli süreli veya kalıcı sözleşmeli çalışanlarla aynı şekilde, işten çıkarmaya karşı korunur. Sigorta Kurumu (Uitvoeringsinstituut Werknemersverzekeringen, UWV) veya Hollanda Mahkemeleri, bordrolu bir çalışanın işten çıkarılması teklifini değerlendirdiğinde, çalışanın çalıştığı şirketteki duruma bakar ve her zaman çalışan haklarının korunduğu adil bir değerlendirme yapar.

Serbest meslek sahipleri için bordrolama

Serbest meslek sahibi bir profesyonel misiniz ve bir bordro şirketi aracılığıyla mı çalışıyorsunuz? Siz onların çalışanı değilsiniz. Bordro şirketi; faturalarınız, maaş yönetimi ve sağlık sigortalarınız, iş göremezlik ve işsizlik ödenekleriniz ile ilgilenir ancak görevlerinizi kendiniz ayarlarsınız. Bireysel olarak özel işletme sahipliği ödeneği ve KDV indirimi hakkınız olmaz.

BİZE ULAŞIN

Hizmet almak istediğiniz ülkeyi seçin!

TÜRKİYE
HOLLANDA

Form gönderilirken bir hata oluştu lütfen daha sonra deneyiniz.

Teşekkürler, talebinizi aldık. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.