KÜTÜPHANE

İstanbul’da iki kıtada ve başkent Ankara'da sanal ofis kiralama

İstanbul’da iki kıtada ve başkent Ankara'da sanal ofis kiralama

Büyükşehirlerde fiziki bir iş adresine sahip olmak başta maliyet olmak üzere pek çok sebepten dolayı oldukça zorlaşıyor. Özellikle şehir merkezinde bir iş adresine sahip olmak git gide güçleşiyor. Sanal ofisler bu noktada hem uygun maliyeti hem de konumuyla büyükşehirlerin prestijli noktalarında ofis sahibi olmanızı sağlıyor.

Bir yılı aşkın süredir ne yazık ki hayatımızın bir parçası olan pandemi, küçük adımlarla da olsa dönüşmeye başlayan iş dünyasına beklenenden çok daha güçlü bir dijitalleşme rüzgarı getirdi. Bugüne kadar esneklik adı altında sayılı profesyonel yapı tarafından uygulanan hibrit ve uzaktan çalışma modeli ise yadsınamayacak büyüklükteki bir kitle tarafından kalıcı olarak benimsendi. Haliyle işyeri ve ofis anlayışında tabular birer birer yıkılmaya başladı. Araştırma şirketi McKinsey’nin 800 yöneticinin görüşlerine yer verdiği “Executive views on the future of work” başlıklı global bir anket çalışmasına göre, yöneticilerin %95'i pandeminin ofislerin dijitalleştirilmesini hızlandırdığına inanıyor. Bu noktada fiziksel ofislerin yerini sanal ofislere bıraktığı görülürken, benzer bir tablonun Türkiye’de de hakim olduğu dikkat çekiyor. Özellikle iş dünyası için prestijli şehirlerde varlık göstermek isteyen şirketler, sanal ofislere yöneliyor. İstanbul’da iki kıtada ve başkent Ankara’da sanal ofis kiralama, son dönemde hem şirketler hem de iş fikrini hayata geçirmek isteyen girişimciler için dijital dönüşüme ayak uydurmanın ilk adımı oluyor. 

Büyükşehirlerde sanal ofis kiralama hizmeti nasıl alınır? 

Söz konusu ofis kiralama olduğunda İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirler, yüksek maliyetleriyle bütçeleri fazlasıyla zorluyor. Bilhassa pandeminin beraberinde getirdiği ekonomik dengesizlikler pek çok sektörde etkili olmaya devam ederken, büyükşehirlerin prestijli semtlerindeki kiralık ofis fiyatları, gider kalemleri arasındaki devasa payıyla ay başlarını deyim yerindeyse kabusa çeviriyor. Mekan bağımsız çalışmanın sayısız iş kolu için mümkün olduğu günümüzde, masraf olmaktan öteye geçemeyen fiziksel ofisler artık bir ihtiyaç olmaktan da çıkıyor. Hibrit veya uzaktan çalışan freelancer’lardan girişimlere ve hatta kurumsal şirketlere, tüm yapıların ofis ihtiyaçlarına, maliyet avantajıyla öne çıkan sanal ofisler yanıt veriyor. İstanbul veya Ankara şehirlerinde sanal ofis kiralamak isteyenlere ise Olmadık Ofis yardımcı oluyor. Ayda yalnızca 450 TL’den başlayan fiyatlarla sanal ofis kiralama hizmeti sunan Olmadık Ofis, tüm profesyonel yapılar için kapılarını açık tutuyor. 

İstanbul’da uygun fiyata sanal ofis kiralanacak semtler neler? 

Mega kent İstanbul, prestijli bir iş adresi denildiğinde akla gelen ilk büyükşehir oluyor. İstanbul’da uygun fiyatlı ofis kiralamanın tek yolu ise artık bankalardan kredi çekmek değil. İstanbul hazır ofis çözümleri ile hangi ölçekte olduğu fark etmeksizin her sektörden şirket ve çalışan için erişilebilir bir adres olarak konumlanıyor. Her geçen gün iş hayatında daha fazla söz sahibi olan genç neslin tercihi ise plazalardan değil ilham alabilecekleri ve özgürce çalışabilecekleri semtlerden yana. Tam da bu noktada karşımıza Tarihi Yarımada’nın renkli evleri gibi rengarenk kültürüyle de ilham kaynağı olan Balat ve Anadolu Yakası’nın yeşili, mavisi, bisiklet yollarıyla özgürlüğün kapıları aralayan Caddebostan semti çıkıyor. İstanbul’da sanal ofis hizmeti sunan Olmadık Ofis, Balat ve Caddebostan’daki adreslerinin şirketler tarafından yasal adres olarak kullanılmasına olanak tanıyor. İstanbul’da uygun fiyatlı sanal ofis arayan herkese çağı yakalaması için fırsat veriyor.  

Ankara’da sanal ofis nasıl kiralanır? 

Başkent Ankara, freelance çalışanlardan iş fikrini hayata geçirmek isteyen girişimcilere, hibrit veya uzaktan çalışma şekline geçen kurumsal şirketlerden ofisini Ankara’ya taşımak isteyenlere, profesyonel ekosistemde yer alan her oyuncu tarafından prestijli bir adres için en çok tercih edilen büyükşehirler arasında yer alıyor. Ankara’da uygun fiyata sanal ofis kiralanacak semtlerin başında ise Çankaya geliyor. Bakanlıklardan müzelere, büyükelçiliklerden kültürel mekanlarına, kafelerden mağazalara, başkentin kalbi konumundaki Çankaya, farklı çevreleri bir araya getirirken, iş dünyası için de nitelikli bir network alanı sunuyor. Ankara’da hazır ofis ihtiyacı olan profesyoneller için Çankaya’da sanal ofis hizmeti veren Olmadık Ofis ise sunduğu resmi adres gösterme imkanıyla Çankaya’nın prestijinden faydalanmak isteyenleri bütçe dostu sanal ofis çözümleriyle buluşturuyor. Böylece yüksek maliyetlere gerek kalmadan Ankara’da ofis kiralamak ve hatta şirket kurmak mümkün oluyor. 

Olmadık Ofis ile sanal ofisiniz 3 dakikada hazır 

İstanbul’un Anadolu Yakası’nda Caddebostan ve Avrupa Yakası’nda Balat ile Ankara’nın merkezi Çankaya'da sanal ofis kiralama hizmeti sunan Olmadık Ofis, tüm ofislerini resmi adres olarak gösterebilmenize olanak tanıyor. Böylece ayda en az 15 bin TL’lik bir gider kalemini defterlerinizden silerken mutfak, sekretarya, temizlik, su ve elektrik faturası gibi pek çok masrafın yükünü de omuzlarınızdan alıyor. Aynı zamanda çağrı ve kargolarınız da Olmadık Ofis tarafından yönlendiriliyor. Olmadık Ofis’in Balat, Caddebostan ve Çankaya’daki fiziksel alanları ise ihtiyaç dahilinde kullanılabiliyor. Olmadık Ofis kullanıcıları masa başında çalışmak, iş görüşmesi yapmak ve hatta geniş katılımlı organizasyonlar düzenlemek için de sanal ofislerinden yararlanabiliyor. Üstelik Türkiye’nin ilk füzyon içecek mutfağı olan Olmadık Kahveler de Olmadık Ofis’in tüm adreslerinde özel reçeteli birbirinden lezzetli kahveleriyle onlara eşlik ediyor. 

Tüm bu ayrıcalıklardan yararlanmak içinse yalnızca 3 dakikanızı ayırarak abonelik başlatmanız yeterli oluyor. Nasıl mı?

1) OlmadikOfis.com adresindeki 'Hemen Kirala' butonuna tıklayın ve iletişim bilgilerinizle üyelik formunu doldurun.

2) Olmadık Ofis yetkilileri dakikalar içerisinde size ulaşarak bilgilerinizin doğruluğunu teyit etsin.

3) Teyit sonrasında sanal ofis kira sözleşmesini aktifleştirmek için tarafınıza e-postayla gönderilecek sözleşmenin düzenlenebilir kopyasına onay verin.  

4) Üye girişi yaparak ödeme yönteminizi seçin ve bilgilerinizi sisteme tanımlayın.

5) PDF formatında tarafınıza gönderilecek elektronik imzalı orijinal sözleşmenin ıslak imzalı bir kopyasını ister adrese gelerek teslim edin, ister kuryeyle gönderin. 

İşte bu kadar! İster bir freelancer, ister çiçeği burnunda bir girişim, ister köklü bir şirket olun, yalnızca 3 dakikada İstanbul ve / veya Ankara’da sanal ofis ve / veya ofislerinizi hemen kiralayabilirsiniz!