subPage
KÜTÜPHANE

Olmadık Ofis ile yüz yüze toplantılarınızı güvenli hale getirin!

Olmadık Ofis ile yüz yüze toplantılarınızı güvenli hale getirin!

İş dünyasında güçlü ilişkiler kurmak her zaman sanal toplantılarla mümkün olmuyor, günlük ofis kiralama seçeneklerine yönelim artıyor. Sanal ofis hizmeti veren Olmadık Ofis, teknik donanımlı toplantı odalarıyla da günlük ofis kiralama seçeneği sunuyor.

Yaklaşık 2 yıldır hayatımızın bir parçası olan Covid-19 pandemisi, hibrit ve uzaktan çalışma gibi mekan bağımsız çalışma modellerini iş dünyasının genel alışkanlıkları arasına kattı. Hal böyle olunca artık toplantı dendiğinde aklımızda online görüşme linklerinden farklı bir şey gelmez oldu. Kalabalıkların bir araya gelmediği, böylece bulaş riskini ortadan kaldıran online toplantılar, şüphesiz bu süreçte toplum sağlığını korumamıza yardımcı oldu. Ancak aynı şeyi sürdürülebilir ve sağlıklı bir iletişim için söylemek şu an için o kadar da kolay değil. Çünkü yüz yüze iletişimin yerini, henüz hiçbir teknoloji alamıyor. Bir Forbes anketine göre, yöneticilerin yüzde 84'ü daha güçlü ve daha anlamlı iş ilişkileri kurmak için yüz yüze toplantıları tercih ettiklerini söylüyor. Bu durum, esnek çalışma modellerini benimseyen ve fiziksel ofislerini terk eden yapıları da zaruri toplantı ve etkinlikleri için güvenli mekan arayışına itiyor. Tam da bu noktada karşımıza çıkan günlük ofis kiralama seçenekleri, ihtiyaç dahilinde kullanılabilecek toplantı ve etkinlik alanlarıyla yüz yüze görüşmelere alan açıyor.  

Sanal ofis kiralama neden tercih ediliyor? 

Online toplantıların pandemi sırasında üretken ve işbirliği içinde kalmamıza yardımcı olduğu yadsınamaz bir gerçek. Ancak yüz yüze toplantılarda neyin bu kadar etkili tam olarak anlamamızı sağladığını da inkar edemeyiz. Peki onlar hangileri? Teknolojinin yeterli gelmediği ve sanal ofis kiralama seçeneğine yönelim başlatan faktörler neler? Gelin, önce onlara bakalım. 

Daha net iletişim

Bir iş arkadaşınızın bir e-postaya verdiği yanıtın tonunu ne kadar iyi ayırt edebildiğinizi hiç düşündünüz mü? Tek satırlık cevaplar, bir ünlem işareti, göz kırpan bir emoji… Metin tabanlı iletişimde karşıdan gelen mesajın tam anlamıyla deşifre edilmesi oldukça zor. Beden dili ve diğer sözel olmayan ipuçlarının da ortadan kalktığı video konferanslar da çok farklı değil. Yani, yüz yüze görüşmelerde gözlemleyebildiğimiz yüz ifadeleri, ses tonlamaları, el hareketleri ve göz temasındaki incelikler, temelde eksikliğini hissettiğimiz iletişim ögelerinden. 

Daha az iletişim kesintisi

Online toplantılar internet bağlantısındaki kopukluklar, gecikmeler veya söz alamama gibi çeşitli zorlukları da beraberinde getiriyor. Özellikle söz alma noktasında el kaldırma seçeceği gibi yeniliklerle bu sorununun önüne geçilmeye çalışılsa da toplantı sahibinin gözünden kaçırması olası. Bu durum hali hazırda toplantı kaygısı olan ve konuşmaktan mümkün olduğunca kaçınan kişiler içinse epey zorlayıcı. Yüz yüze toplantılarda ise bu kesintilerin önüne anında geçmek ve daha akıcı bir iletişim kurmak mümkün.

Daha güçlü ilişkiler

E-posta, sanal toplantılar veya sosyal medya üzerinden olsun, çoğu iş etkileşiminin çevrimiçi gerçekleştiği doğru olsa da, insanlarla şahsen tanışmaya özel önem vermeye devam ediyoruz. Tam anlamıyla güvenmek için söz konusu kişileri fiziken karşımızda görmeyi tercih ediyoruz. Bu noktada yüz yüze görüşmelerin hala temel bir güven ve anlayış düzeyi oluşturmak için birebir olduğunu söylemek mümkün.  

Balat’ta kütüphane temalı toplantı alanı kiralama imkanı 

Bir toplantı veya etkinlik için ihtiyacınız olabilecek tüm teknik ekipmanları barındıran Olmadık Ofis, kütüphane temalı toplantı alanı kiralama seçeneğiyle bucak bucak mekan aramaya son veriyor. Geniş bir sosyal bilimler arşivine ev sahipliği yapan Olmadık Kütüphane’nin eşlik ettiği toplantı alanı, ekibinizle bir arada çalışmak, seminer düzenlemek veya kurum içi bir etkinlik organize etmek istediğiniz her gün için kapılarını açık tutuyor. 

Türkiye’nin ilk füzyon içecek mutfağı Olmadık Kahveler’in eşsiz lezzetleri ise ikramlarıyla misafirleriniz için yepyeni deneyimler sunuyor. Yalnızca hafta içi değil hafta sonu da toplantı alanını kiralayabileceğiniz Olmadık Ofis, sanal ofis hizmeti alan üyelere %50 indirim fırsatı da tanıyor. 

Olmadık Ofis’te toplantılarınıza Tarihi Yarımada turunu da dahil edebilirsiniz  

Olmadık Ofis yalnızca İstanbul’da günlük kiralık ofis arayanlara güvenli fiziksel alanlar açmakla kalmıyor, Balat’ın tarihi ve bugünü harmanlayan eşsiz dokusuyla toplantılarınıza yeni bir soluk da getiriyor. Peki toplantı bitiminde sizi neler bekliyor? 

Renkli evler ve merdivenli yokuş 

Şehrin kalabalığından yorulanlar için rengarenk evleriyle "nerede o eski yıllar” derken hayalinizde canlanan o küçük, sevimli mahalleler yalnızca birkaç adım uzağınızda yer alıyor. Hala misketlerle oynayabilen şanslı çocuklar ise çocukluğunuzdan kalma birkaç güzel anıyı yad ettirmeden sizi asla bırakmıyor. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesindeki yokuşlu merdivenler ise en az çocuklar kadar yetişkinlerin de keşfetmek için can attığı uğrak noktalardan. 

Stefan Kilisesi: Namı diğer Demir Kilise

Dünyadaki 3 demir kiliseden bugüne gelmeyi başaran tek kilise, Stefan Kilisesi. Adından da anlaşılabileceği gibi namını yapımında kullanılan materyale borçlu olan kilise, Osmanlı döneminde Bulgarlar tarafından inşa edilmiş. Balat’a yolu düşen herkesin mutlaka ziyaret ettiği bu masalsı yapı, birkaç dakikalığına da olsa mistik bir dünyanın kapılarını aralamanıza izin veriyor. 

Küçük Mustafa Paşa Hamamı 

Balat’ta tarihin en eski hamamlarından olan Küçük Mustafa Paşa Hamamı da hemen yakınınızda. Tarihi 1500’lü yıllara dayanan bu hamam, gök kubbesiyle dikkat çekerken çeşitli sergilere de ev sahipliği yapıyor. 

Eminönü - Alibeyköy Tramvayı

Ocak 2021’de faaliyete giren Eminönü - Alibeyköy tramvayı, Tarihi Yarımada’nın sahil şeridini keşfetmek isteyenler için harika bir fırsat sunuyor. Balat İskelesi’ne yaklaşık 200 metre yürüme mesafesinde olan Eminönü - Alibeyköy tramvayı, Haliç’in eşsiz mavisi eşliğinde keyifli bir şehir turu vaat ediyor. 

Eğer siz de insanlarla fiziken bir araya gelmeye ihtiyaç duyduğunuz görüşme, toplantı ve etkinlikler için hem güvenli hem de teknik donanımlı bir mekan arayışından yorulduysanız, Olmadık Ofis ile iletişime geçerek günlük ofis kiralama seçenekleri hakkında bilgi alabilirsiniz.