subPage
KÜTÜPHANE

Pilates, yoga ve wellbeing eğitmenleri sanal ofislere yöneldi.

Pilates, yoga ve wellbeing eğitmenleri sanal ofislere yöneldi.

Pilates, yoga ve wellbeing odaklı eğitmenler, Olmadık Ofis'in prestijli ofislerini iş adresi olarak kullanıyor. Böylece kendi şirketlerini kurup sanal ofisin sunduğu tüm avantajlardan faydalanırken, bir yandan artan kira ve stüdyo giderlerini kısıyor bir yandan da bireysel gelişimlerine odaklanıyor. Eğitmenler ayrıca daha profesyonel eğitim, daha iyi imaj ve daha kolay faturalandırma imkanları da elde ediyor.

Günümüzde iş hayatının yoğunluğu ve uzaktan çalışma yöntemlerinin yaygınlaşması nedeniyle, sanal ofisler popüler hale geldi. İşletmelerin ve serbest çalışanların ihtiyaç duydukları iş ortamını sağlarken, aynı zamanda birçok avantajı beraberinde getiren sanal ofisler; pilates, yoga ve wellbeing (esenlik) eğitmenleri için de ayrıcalıklı bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Pilates, yoga ve wellbeing eğitmenleri, günümüzde hem fiziksel hem de zihinsel sağlığı destekleyen çok önemli bir meslek grubunu oluşturuyor. Özellikle pandemi döneminde online eğitimler vererek birçok kişiye ulaşma imkanı bulan pilates, yoga ve wellbeing gibi eğitmenler, pandemi sonrası da bu değişime ayak uydurmayı sürdürüyor. Özellikle artan kira ve stüdyo giderleri sebebiyle eğitimlerini online olarak sürdüren ancak bir yandan da şirket kurup işini profesyonel olarak yürütmek isteyenlerin sayısı hızla artıyor.

Pilates, yoga ve wellbeing eğitmenleri, günümüzde hem fiziksel hem de zihinsel sağlığı destekleyen çok önemli bir meslek grubunu oluşturuyor. Özellikle pandemi döneminde online eğitimler vererek birçok kişiye ulaşma imkanı bulan pilates, yoga ve wellbeing gibi eğitmenler, pandemi sonrası da bu değişime ayak uydurmayı sürdürüyor. Özellikle artan kira ve stüdyo giderleri sebebiyle eğitimlerini online olarak sürdüren ancak bir yandan da şirket kurup işini profesyonel olarak yürütmek isteyenlerin sayısı hızla artıyor.

İşte tam da bu noktada devreye giren Olmadık Ofis; pilates, yoga ve wellbeing eğitmenleri gibi serbest ve esnek çalışan meslek gruplarına ve online tabanlı tüm iş kollarına resmi adres, yasal mevzuata uygun kira sözleşmesi, faturalı ve stopajsız ofis kiralama, posta yönetimi ve kredi kartıyla aylık ödeme avantajlarına sahip sanal ofis çözümleri sunuyor. Böylece eğitmenlerin giderlerini bireysel gelişimlerine ayırıp daha profesyonel eğitim verebilmeleri ve bu anlamda iyi bir imaj sergilemeleri, eğitimlerini kesintisiz ve kaliteli bir şekilde sunabilmeleri ile faturalandırma işlemlerini kolayca yapabilmelerinin önü açılıyor.

Olmadık Ofis’in pilates, yoga ve wellbeing eğitmenlerine sunduğu ayrıcalıklar neler?

Sanal ofisler, eğitmenlerin işlerini daha verimli bir şekilde yönetmelerine yardımcı olan birçok araç ve kaynak sunar. Örneğin sanal ofislerde bulunan ortak çalışma alanları, eğitmenlerin müşterileriyle yüz yüze görüşmeler yapmaları gerektiğinde, profesyonel bir yaklaşım ortaya konmasına olanak tanır. Yenilikçi bir sanal ofis çözümü sunan Olmadık Ofis sayesinde pilates, yoga ve wellbeing eğitmenleri şu ayrıcalıklardan yararlanabiliyor:

Prestijli iş adresi

Pilates, yoga ve wellbeing eğitmenleri, Olmadık Ofis'in İstanbul'da yer alan prestijli lokasyonlarında yer alan ofislerinden birini resmi iş adresi olarak kullanabilir. Böylece müşterilerine ve iş ortaklarına güven verir, marka imajını güçlendirir.

Ortak çalışma alanı

Pilates, yoga ve wellbeing eğitmenleri, Olmadık Ofis'in yerleşik ofislerindeki ortak çalışma alanlarını istedikleri zaman kullanabilir. Eğitmenler, ihtiyaç duydukları zamanlarda modern ve konforlu mekanlarda çalışabilir veya müşterileriyle görüşebilirler. Böylece eğitmenler katılımcılarıyla, danışanlarıyla veya iş ortaklarıyla yüz yüze görüşmeler yapabilir veya fikir alışverişlerinde bulunabilir.

Çağrı yanıtlama hizmeti

Olmadık Ofis yetkilileri, üyeleri adına telefonlara cevap verir, posta süreçlerini takip eder ve raporlar. Böylece pilates, yoga ve wellbeing eğitmenlerine ise yalnızca eğitimlerine odaklanmak kalır.

Maliyet avantajı

Sanal ofislerin bir diğer avantajı, düşük maliyetlerdir. Eğitmenler; bir ofis, stüdyo veya yaşam merkezi kiralama ve düzenli masraf ödemek yerine, sanal ofislerde daha uygun fiyatlara çalışabilir. Bu da eğitmenlerin maliyetlerini azaltır ve daha rekabetçi fiyatlarla müşterilerine hizmet verebilir. Ayrıca kendi gelişimleri için de daha rahat finansal planlama yapabilir.

Büyüme potansiyeli

Sanal ofislerin sunduğu bir diğer avantaj da ölçeklenebilirlik ve büyüme potansiyelidir. Eğitmenler, sanal ofisler ile daha düşük maliyetlerle idari işlerini yönetebilir, böylece işlerine ya da kendilerine daha fazla yatırım yapma imkanı bulur.

Wellbeing trendi yükseliyor

Ülkemizde son yıllarda yoga, pilates, sağlıklı beslenme ve genel olarak wellbeing konularına olan ilgi arttı. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan insanlar, yoğun çalışma temposu ve stresli yaşam koşulları nedeniyle giderek artan bir şekilde zihnini ve bedenini rahatlatmanın yollarını arıyor. Yoga ve pilates pratiklerini ve wellness öğretilerini hayatına daha fazla dahil edenler, daha yüksek düzeyde konsantrasyon ve yaratıcılığa, daha olumlu duygulara yani daha yüksek bir yaşam kalitesine sahip oluyor. Pilates ve yoga stüdyoları, sağlıklı yaşam merkezleri ve online eğitimler giderek popülerleşiyor. Ayrıca, bu konularla ilgili kitaplar, dergiler ve online kaynaklar da oldukça rağbet görüyor.

Wellbeing trendinin giderek yaygınlaşmasıyla birlikte, bu alanda çalışan profesyonellerin sayısı da artıyor, kariyer yapmak isteyenler için yeni fırsatlar ortaya çıkıyor. Türkiye’de de bu alanlarda faaliyet gösteren eğitmenlerin sayısı arttı ve bir kısmı da bir kuruma bağlı olmaktansa kendi markalarını yaratmayı tercih etti. Ancak, fiziksel bir ofis açmak hem maliyetli hem de işletme süreci açısından zor olabiliyor. Bu nedenle, birçok eğitmen sanal ofis hizmetlerine giderek daha çok ilgi duyuyor. Sanal ofisler, işletmeler için profesyonel bir adres sağlamanın yanı sıra posta yönetimi ve telefon yanıtlama gibi hizmetler sunarak, eğitmenlerin işletme süreçlerini daha kolay yönetmelerine ve müşterilerine daha profesyonel bir hizmet sunmalarına olanak sağlıyor.

Olmadık Ofis'in sunduğu sanal ofis çözümleri sayesinde pilates, yoga ve wellbeing eğitmenleri hem maliyetlerini düşürüyor hem de işlerini büyütüyor. Eğer siz de pilates, yoga veya wellbeing eğitmeniyseniz veya bu konularda faaliyet gösteren bir işletmeniz varsa, sanal ofisler sizin için de ideal bir ofis alternatifi olacaktır. Bu noktada Olmadık Ofis'in dilediğiniz lokasyonunu seçebilir ve hemen kaydolabilirsiniz. Olmadık Ofis ile hemen hayalinizdeki ofise kavuşmak için formu doldurun.