subPage
KÜTÜPHANE

Resmi iş adresiyle işimi büyütebilir miyim?

Resmi iş adresiyle işimi büyütebilir miyim?

Evet, resmi iş adresinizle işinizi hızlı ve yasalara uygun bir şekilde büyütebilirsiniz. Resmi iş adresi kullanarak ticari faaliyetlerde güven ortamı yaratabilirsiniz. Ayrıca arama motorlarında üst sıralara çıkabilir ve işlerinizi artırabilirsiniz.

İlk yazımızda ticari hayatın yeni oyuncuları için ofisin bir öncelik olmadığına değinerek, ofise ihtiyaç duymadan iş kurma cesareti gösterenler için, resmi iş adresi olarak ev adresinin gösterilmesinin sakıncalarına işaret etmiştik. Türkiye’den örnek başarı hikayeleri ile öncelikli olarak ofise değil yaratıcı iş fikirlerine yapılan yatırımın olağanüstü sonuçlarını sizlerle paylaşmıştık. Gelin bu yazımızda da resmi iş adresinin çalışanların işlerine kalıcı ve sürdürülebilir değerler katan, onlar için potansiyel müşteri havuzu yaratan yönlerine değinelim.

İş fikrinin izinden gidenlerin sayısı artıyor.

İlk yazımızda iş fikirlerinin izinden giden girişimcilerin başarısını ortaya koyan birkaç örnek vermiştik. İsterseniz bu yazımızda da rakamlara mikrofon tutalım. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın verilerine göre, 2021’in ikinci çeyreğinde ülkemizden 63 girişimci, dünyadan 746 milyon dolarlık yatırım aldı. Bakanlık kaynaklarında, Türkiye’nin bu performansıyla Finlandiya, Norveç, Avusturya, Danimarka, İrlanda, İtalya, Belçika gibi birçok Avrupa ülkesini geride bıraktığı belirtiliyor. TÜİK tarafından açıklanan 2009-2019 verilerine göre, Türkiye’deki girişimci sayısı 10 yılda 570 bin yani %21 artışla 3 milyon 278 bine ulaştı. Dünya ülkelerine kıyasla girişimci sayımız biraz düşük olsa da artış hızı oldukça yüksek seviyede.

Resmi iş adresi güven yaratıyor.

İlk yazımızda detaylı olarak değindiğimiz girişimcilik kavramı, kendi içinde yarattığı start-up ve scale-up kavramlarıyla birlikte artık hepimizin dilinde. Bugün herhangi bir şirkete bağlı kalmaksızın serbest çalışma modelini benimseyenlerin yanı sıra şirket ya da marka sahipleri, girişimci kimlikleriyle ticari yaşamda kendine yer buluyor. Sosyal medya platformları satış ve pazarlama enstrümanı olarak kullanılıyor. Özgeçmiş bilgilerinin yanı sıra referansları, örnek işleri ile iletişim bilgilerinin yer aldığı internet siteleri, açık hava reklam panosuna dönüştü. Aynı anda binlerce kişiye ulaşmayı olanaklı kılan dijital platformlar, şirket sahipleri ve freelancerlar için büyük bir iş potansiyeli barındırıyor. Bu platformlarda gösterilen resmi iş adresi, en az referans bilgileri kadar büyük bir önem taşıyor. Ancak işlerini ofis yerine evlerinden ya da sanal ofis gibi yeni nesil oluşumlardan destek alarak yürütenler, resmi iş adresi gösterme konusunda sorunlar yaşayabiliyor. Böyle durumlarda, resmi iş adresi olarak evlerinin ya da tanıdıklarının iş adresini gösterme yolunu tercih ediyorlar. İletişim sürecinin sadece telefon ve e-postayla yürütülmesi, bir başka yöntem olarak benimsenebiliyor. Ancak resmi adres belirtilmemesi, iş ortaklarının ve potansiyel müşterilerin gözünde güven oluşturmayı zorlaştırıyor.

İşe sürdürülebilir değer kazandırmanın yolu

Daha önce PR ajansı örneğinden yola çıkarak yeni müşteri edinmede resmi iş adresinin önemine değinmiştik. Bu yazımızda da konuyu müşteri ilişkileri açısından ele alalım. Bir reklam ajansı olduğunuzu varsayalım. Kozmetik üreticisi bir müşteriniz var. Müşteriniz, hedef kitleye iletilmek üzere size yüzlerce kutu kozmetik ürünü gönderecek. Bu süreci ev adresi ya da bir tanıdığınızın iş adresi üzerinden yönetmek zor olabilir. Resmi adresin olmayışı iş akışında da aksaklıklar yaratabilir. İster evde yaptığınız kekleri sosyal medya platformları aracılığıyla satışa sunun, isterseniz kendi şirketinizi kurun, işlerinize sürdürülebilir bir değer kazandırmanın yolu, resmi iş adresine sahip olmaktan geçiyor.

Resmi iş adresinizle dünya turuna çıkın.

Hangi sektörde yer alırsanız alın, sanal ofislerden destek alarak resmi iş adresi edinmenin ticari faaliyetlere sağlayacağı katkı ortada! İsterseniz işlerinizi yakın çevrenizden oluşan küçük bir kitleyle sürdürebilirsiniz elbette. Bu durumda resmi iş adresine gerek duymazsınız. Ama işinizi büyütmek, kazancınızı artırmak, rakiplerinizden üstün bir konuma yükselerek kalıcı değerler yaratmak istiyorsanız, resmi iş adresi edinmek ilk yapacağınız iş olmalı. Resmi iş adresi, sizi bulunduğunuz çevreden alıp dünya turu attıracak kadar güçlü bir etki yaratabilir.

Dolandırıcılık vakalarına dikkat!

Resmi iş adresinin verdiği güven, son yıllarda giderek artan dolandırıcılık vakalarıyla daha da anlam kazandı. Dijital platformları kullanarak planladıkları operasyonlarla saadet zinciri vadeden sözde şirketlerin sayısındaki ve sahte web siteleri üzerinden yapılan dolandırıcılık vakalarındaki artış, resmi adres konusundaki duyarlılığı artırdı. Şirketinizin sağlam bir temele sahip olduğunu kanıtlamak istiyorsanız, ilk adımı, resmi bir iş adresi edinerek atın!

Arama platformlarında üst sıralarda yer alın.

İş dünyasında giderek artan rekabet karşısında resmi iş adresine sahip olmanın büyük avantajları bulunuyor. Dijital platformlarda varlık kazanmak ve arama motoru sıralamalarında üst sıralarda yer almak şirketlere üstünlük kazandırıyor. İnternet sitenizin arama motoru listelerine girebilecek bir adresi yoksa, keşfedilme şansınız da kalmıyor. Ayrıca, resmi bir iş adresine sahip olmadığınız için Google’ın haritalarında da görünemeyeceğinizi belirtelim. İş adresiniz yoksa, dijital kimliğiniz de yok! Pek çok potansiyel müşteri, çözüm ortağı arayışlarını arama motorları üzerinden gerçekleştiriyor. Anahtar kelimelerle eşleşen çözüm ortaklarının nerede faaliyet gösterdiğini görmek istiyor. Haritada bir iğneniz yoksa, potansiyel müşterilere ulaşma şansınız imkansıza yakın!

Resmi iş adresi ile işinizi büyütün.

Ülkemizde hızla yaygınlaşan sanal ofisler, verdikleri resmi iş adresi hizmetiyle şirketlere çözüm ortaklığı sunuyor. Siz de geleneksel ofis yapılanmalarını aratmayan sanal ofislerin resmi iş adresi hizmetinden faydalanarak işinizi büyütebilirsiniz. Müşterileriniz, iş ortaklarınız ile sağlıklı bir iletişim süreci yürüterek hedef kitlenizi geliştirebilirsiniz. Sanal ofislerin sunduğu posta yönlendirme hizmeti aracılığıyla tüm posta ve kargo gönderilerinizi güvenli ellere teslim edebilirsiniz. İşlerinizin iletişim trafiğini sanal ofise emanet ederek, geliştireceğiniz yeni iş fikirlerini hayata geçirebilirsiniz.

Olmadık Ofis ile ayda sadece 550 TL’den başlayan fiyatlarla ofisiniz hazır!

Siz de kendi işinin patronu olan serbest çalışanlardan biri olarak sanal ofisin getirdiği kolaylıklardan faydalanmak isterseniz, Olmadık Ofis tam size göre! Sanal ofis ve paylaşımlı ofis modellerinin en işlevsel özelliklerini bir araya getirerek sektöre alışılmışın dışında bir sanal ofis deneyimi kazandıran Olmadık Ofis, sunduğu sanal ofis kiralama hizmetiyle serbest ya da freelance çalışma modelini benimseyenlerin binlerce lirayı bulan ofis maliyetlerini tek tıkla ortadan kaldırıyor. Abonelik modeliyle hizmet veren Olmadık Ofis, rengarenk sokaklarıyla İstanbul'un ilham kaynağı semtlerinden Balat’taki ve şehrin en kozmopolit bölgelerinden biri olan Cadddebostan’daki binasını resmi adres gösterme olanağı sunuyor. Yalnızca resmi adres sunmakla da kalmıyor, Olmadık Ofis kullanıcılarının posta ve çağrılarını da yönlendiriyor. Olmadık Ofis’in sosyal mesafe kuralları gözetilerek tasarlanmış fiziksel alanları ise Olmadık Ofis kullanıcıları tarafından ücretsiz kullanılabiliyor. Böylece Olmadık Ofis abonesi olan serbest çalışanlar toplantı trafiklerini sanal ofis üzerinden yönetebiliyor, projelerini rahatlıkla yürütebiliyor.

Kendini işini kurma cesareti gösteren bir serbest çalışan olarak, bütçenizi ofis kiralarına değil, sektördeki başarınızı artırmaya yönelik adımlara harcamak istiyorsanız, Olmadık Ofis’inizi hemen kiralayın!