subPage
KÜTÜPHANE

Sanal ofis bir trend değil, gereklilik!

Sanal ofis bir trend değil, gereklilik!

Şirket kuruluş sürecinin temel yapı taşlarından bir tanesi de şirketinizin adresidir. Geleneksel yönteme uyarak fiziki bir ofis kiralayabilir veya homeofis kullanabilirsiniz. Ancak bu iki seçenekte de yüksek maaliyet sizi oldukça zorlayacaktır. Sanal ofisler bu noktada yardımınıza yetişiyor ve düşük maliyet, yüksek verimle işinizi büyütmenize yardımcı oluyor!

Hepimiz sektörlerin gelişmekte olduğunu biliyoruz ancak bunun ofisler üzerinde de önemli bir etkisi var. Zira dijital çağda çalışanlar, bağımsız profesyoneller, küçük işletmeler ve girişimler giderek daha mobil ve daha esnek bir çalışma sistemi talep ediyorlar ve bu yaklaşım ofis anlayışını değiştiriyor. Araştırmalar ise yakın gelecekteki ofis anlayışının esneklik, mobilite ve uzaktan çalışmaya odaklanan çevik bir ortamı kapsayacağını söylüyor. Silikon Vadisi merkezli Citrix’in, yakın gelecekteki iş yerleri hakkında yayınladığı bir rapor, 2020 yılına kadar kuruluşların ofis alanını neredeyse beşte bir oranında (%17) azaltacağını söylüyordu. Ancak küresel kuruluşların % 24'ü şimdiden mobil çalışma tarzlarını benimsemiş durumda. Yani ofis tabanlı çalışanların sayısı hızla azalırken erişim mobil cihazlar aracılığıyla sağlanıyor. Citrix raporunun 2020’ye dair diğer bir öngörüsü ise şirketlerin %29’unun artık geleneksel bir ofiste çalışmayacağıydı. Ancak 2020 yılının başından bu yana tüm dünyanın mücadele halinde olduğu koronavirüs salgınıyla dengeler çok daha hızlı değişti. Salgın tehlikesi nedeniyle zorunlu olarak uzaktan çalışmaya başlayan şirketler, mobilitenin avantajlarını deneyimleme fırsatı bulunca fiziki bir ofise nedenli ihtiyaç duyduklarını daha önce olmadığı kadar sorgulamaya başladı.

Bu esnek çağın kurtarıcısı haline gelen sanal ofislerse yeni normalin bir gerekliliği haline geldi. Özellikle küçük işletmelerin ve girişimlerin düşük taahhütleri ve uygun fiyatlandırma yapıları nedeniyle tercih ettikleri sanal ofisler, “teknoloji çağının rahatına düşkün gençlerince ortaya atılmış marjinal fikir” etiketinden sıyrılmış oldu. Peki, sanal ofis gerçekliğine doğru ilerlerken siz daha fazla mobil çalışanı barındırmak için neler yapıyorsunuz?

Sanal ofis eşittir yüksek verim ve düşük maliyet

Son olarak dünya teknoloji devlerinden Microsoft, uzaktan çalışma sisteminin kalıcı hale geldiğini açıklamış, Twitter da geçtiğimiz aylarda şirket çalışanlarının isterlerse sonsuza kadar evden çalışabileceklerini duyurmuştu. Ancak şirketlerin uzaktan veya hibrit çalışma sistemine bu kadar çabuk adapte olmak istemesinin nedeni sadece sağlık amaçlı değil. Bir işin nerede ve hangi saatler içinde yapıldığından ziyade niteliğinin ön planda olduğu günümüzde uzaktan veya hibrit çalışmaya sıcak bakmasının en önemli sebebi aslında yüksek verim ve düşük maliyet. Bu noktada plazaların yerini alan sanal ofisler, teknoloji çağının iş hayatında ofis kiralarına ayrılan bütçenin çalışma verimine aktarılmasına öncülük ederken artık bir trend değil gereklilik olarak karşımıza çıkıyor. Sanal ofisler sayesinde ofis kirası, mobilya ve ofis gereçleri, mutfak temizlik, sekreterya ve faturalar gibi pek çok masraf ortadan kalkarken el oyalan rutin ofis sorumlulukları da tarih oluyor.

Şimdi gelin, sanal ofis kiralama imkanı sunan Olmadık Ofis’in size bu yolda nasıl eşlik edebileceğine bakalım.

Olmadık Ofis ile sanal ofis avantajları

Resmi adres

Olmadık Ofis’i sanal ofis olarak kiralayabilir ve Tarihi Yarımada’nın kültür mozaiği Balat ve İstanbul'un en renkli sahil semtlerinden Caddebostan'da şirketinizin resmi adresi olarak yasal kayıtlara geçirebilirsiniz. Yasal yönetmelikler gereği, her kuruluş sürecinde olduğu gibi şirketinizin/şubenizin kuruluş aşamasında da maliye denetmenleri gelerek adresinizi teyit etmek, yeni adresinizde sizden imza almak isteyecektir. Bu adımda da Olmadık Ofis ekibi size destek verir, resmi yetkilileri ve sizi misafir eder, bu süreçte sizinle birlikte masada olur ve size kılavuzluk eder.

Posta, Çağrı ve Kargo

E-ticaretin olmazsa olmazlarından olan posta, çağrı ve kargo yönetimi gibi rutin sorumluluklar, Olmadık Ofis tarafından devralınır ve size yalnızca faaliyetlerinize odaklanarak çalışma veriminizi artırmak kalır.

Düşük Maliyet

Özellikle İstanbul’un merkezi semtlerindeki iş merkezlerinde yüksek meblağlara kiralayabileceğiniz ofisler; elektrik, su, mutfak, temizlik, sekreterya gibi pek çok ek gider ile birlikte ciddi bir maliyet yükü yaratır. Olmadık Ofis’in sunduğu sanal ofis çözümü ise ayda sadece 550 TL + KDV'den başlayan fiyatlar ile ofis maliyetlerinizi büyük oranda düşürmenize yardımcı olur.

Neden Olmadık Ofis tercih etmelisiniz?

Sanal ofis tercihinizi Olmadık Ofis’ten yana kullanırsanız ayda 550 TL’den başlayan fiyatlarla sanal ofis sahibi olursunuz. Olmadık Ofis size bir süre sonra ekstra maliyet çıkarmaz. İstanbul’un en merkezi konumlarından Balat ve Caddebostan'da yer alan Olmadık Ofis, şirket kurarken yasal mevzuata uygun kira sözleşmesiyle size resmi bir ofis adresi imkanı verir. Sanal ofisinizi yalnızca %20 KDV ile stopaj ücreti ödemeden faturalı olarak kiralayabilirsiniz. Şirketinize gelen postalarınız ve kargolarınız Olmadık Ofis tarafından alınır ve size teslim edilir.

Olmadık Ofis’in sunduğu avantajlara üstelik kredi kartıyla ödeme yaparak 550 TL'den başlayan fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Sanal ofis ayrıcalığını yaşamak istiyorsanız Olmadık Ofis güvencesini tercih edebilirsiniz. 3 dakikada ofis adresinizi oluşturmak için hemen tıklayın.