KÜTÜPHANE

Yeni Nesil Çalışma Kültürü: Sanal Ofis

page_title

Günümüzde değişen çalışma kültürü ve yeni olanaklar sayesinde, siz de kolaylıkla hayalinizdeki işi kurabilirsiniz. Yeni bir işe adım atma, bir girişimde bulunma ya da mevcut işinizin maliyetini azaltma gibi düşünceleriniz varsa, sanal ofis tam da aradığınız şey olabilir. Birçok büyük şirketin çalışan verimliliğini artırmak ve maliyet yükünü hafifletmek için tercih etmeye başladığı sanal ofisler, iş hayatında yeniliklere açık olanların en sık yöneldiği alternatiflerden biri.

Satış ve pazarlama ile birlikte internetin de sağladığı imkanlar sayesinde işlerin artık mobil olarak yapılabiliyor olması, girişimcilerin işletmeleri için özel bir alana olan gereksinimlerini ortadan kaldırdı. Bu sebeple girişimciler, giderek başka alternatiflere yöneliyor. Sanal ofis fikri ise bu yeni alternatiflerden söz edildiğinde ilk akla gelenlerden. Sanal ofis; özellikle internet üzerinden çalışan şirketler için oldukça pratik, kullanışlı ve uygun bir çözüm olarak sıklıkla adından söz ettiriyor.

Sanal Ofis Ne İşe Yarar?

Serbest zamanlı çalışıyor ya da yazılım ve reklamcılık gibi mesleklere sahipseniz, sanal ofis imkanlarından yararlanmayı düşünebilirsiniz. Son zamanların en yeni trendleri arasında yer alan sanal ofisler; bir ofise ya da iş merkezine bağlı olmadan tüm ofis olanaklarından yararlanmanızı ve bunu çok düşük maliyetlerle karşılamanızı sağlar. İşiniz gereği çok sayıda müşteriyi ziyaret etmeniz gerekiyorsa ya da proje bazlı çalışıyorsanız, işlerinizi ofise gitmeden de halledebileceğiniz için ofis maliyetinizi düşürebilirsiniz. Ancak ofise gitmeseniz de ofis ortamının birtakım özelliklerine ihtiyaç duyduğunuz noktada; posta yönetimi, şirket telefonu, ofis ekipmanları gibi bazı gereksinimlerinizi sanal ofisler aracılığıyla karşılayabilirsiniz. Şirketiniz adına bir telefon numarası edinebilir, gelen aramaların cevaplandırılması hizmetinden yararlanabilirsiniz. Sanal ofisler, aynı zamanda bir şirket için gerekli olabilecek her detayı düşünerek, iş verimliliğini artırmaya yönelik hizmet verir. Sizin için pek çok hizmeti bir arada sağlar. Size de oldukça uygun fiyatlarla sanal ofisinizin sunduğu fırsatlarından yararlanmak ve işinize odaklanmak kalır.

Sanal ofisler, çalışanlarınızın işteki performansını artırmakta etkili olan yöntemlerden biridir. Ofise gitme zorunluluğu olmadığından, çalışanlarınız, işlerine daha rahat vakit ayırabilecek ve daha iyi konsantre olacaktır. Şehir hayatının stresiyle her gün işe gitmek için trafikte saatlerini harcayan çalışanların, işteki verimliliği de bundan etkilenecektir. Bu sebeple, eğer ofise gitme zorunluluğu olmayan bir işe sahipseniz, siz de sanal ofis kullanarak mutlu çalışanlar ile yüksek iş verimliliği elde edebilirsiniz.

Sanal Ofis Nasıl Kullanılır?

Sanal ofislere, fiziki ofislerin maliyetinden çok daha uygun bir şekilde sahip olabilirsiniz. Aylık olarak kiralayıp kullanabileceğiniz sanal ofislerle mevcut bir iş adresiniz olur. Bunun yanı sıra ihtiyaç duyacağınız tüm ofis olanaklarına da sahip olursunuz. Ofise ya da iş merkezine giderken harcadığınız zamanı sanal ofis kullanarak geri kazanırsınız. Sanal ofis kullanmak için aylık paketlerden yararlanabilirsiniz. Satın aldığınız sanal ofis paketi dışında ekstra bir ücret ödemeden maliyet yükünüzü önemli ölçüde azaltarak iş verimliliğinizi artırabilirsiniz. Sanal ofis paketlerine dahil olan hizmetlere göz atarak, ofis için ihtiyaç duyduğunuz imkanlara göre işinize ve birikiminize uygun bir sanal ofis paketi tercihi yapabilirsiniz.

Sanal Ofis Yasal Bir Hizmet Midir?

Sanal ofisler, Türkiye’deki şirket kurulumu yasasına uygundur, bu sebeple yasaldır. Türkiye’de şirket kurabilmek için bir tebligat adresine ihtiyacınız olur. Vergi dairesi ve maliye için tebligat yapılabilecek bir adresiniz varsa, siz de yasal bir şekilde şirketinizi kurabilirsiniz. Sanal ofis hizmetleri arasında şirketiniz için yasal adres temin etmek de bulunduğu için, sanal ofisleri kullanarak yasal açıdan herhangi bir sorunla karşılaşmadan şirketinizi kurabilirsiniz. Sanal ofis şirketiyle yapacağınız sözleşmeden sonra size sunulan adresi şirket adresiniz olarak gösterebilirsiniz. Şirket kurulumu için adresinizi bildirdikten sonra vergi dairesinden bir memur iş adresinizin doğruluğunu teyit etmek için gelir. Gerekli evrakları imzaladıktan sonra resmi olarak şirketinizi sanal ofis adresiniz ile kurmuş olursunuz.

Sanal Ofisin Avantajları Nelerdir?

 • Sanal ofisler klasik ofislere göre çok daha düşük maliyetlidir.
 • Sanal ofislerin adresleri genellikle prestijli konumlarda bulunduğu için, şirketiniz hakkındaki ilk görüşlerin olumlu olmasında etkilidir.
 • Sanal ofis kiralama firmaları aynı zamanda hazır ofis kiralama hizmeti de verirler.
 • Sınırsız internet hizmeti sunar.
 • Sekreterya işlerinizde size yardımcıdır.
 • Posta yönetimi hizmeti sağlarlar.
 • İhtiyacınız olduğunda kullanabileceğiniz toplantı salonlarında sahip olursunuz.

Co-Working (Ortak Ofis) Nedir?

Ofise bağlı olmadan çalışma yöntemini tercih eden kişilerin aynı ortamda çalışabilmelerini sağlayan ofisler, ortak ofislerdir. Ortak ofislerde kütüphane, kafe ve ev ortamının bir arada sunulduğu konforlu çalışma alanları bulunur. Ortak ofiste işinize rahat bir şekilde konsantre olurken aynı zamanda ofisi ortak kullandığınız diğer insanlarla da sosyalleşebilir, fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Ortak ofisler size birçok hizmet sunar:

 • İstediğiniz zaman prestijli bir ofiste çalışabilirsiniz.
 • Ofisi ihtiyacınız kadar kullanabilir ve buna uygun olarak ödeme yapabilirsiniz.
 • Dilerseniz sekreterya desteği alabilirsiniz.
 • Profesyonel toplantı odalarında toplantılarınızı ihtiyaçlarınıza yönelik olarak gerçekleştirebilirsiniz.
 • İnternet, çay, kahve ve su ikramlarından faydalanabilirsiniz.
 • Ücretli misafir otoparkını kullanabilirsiniz.

Co-Working Ne Gibi Avantajlar Sunar?

 • Ekonomik ve modern çalışma alanlarında konforlu bir şekilde çalışabilirsiniz.
 • Ofis ekipmanı ihtiyacınızı uygun fiyatlarla karşılayabilirsiniz.
 • Şirket imajı için modern bir duruş yaratabilirsiniz.
 • Ortak ofis alanlarında şirketiniz için diğer insanlarla networking yapabilirsiniz.

Olmadık Ofis Güvencesiyle Sanal Ofise Kavuşun!

Siz de sanal ofis ayrıcalığını yaşamak istiyorsanız Olmadık Ofis güvencesini tercih edebilirsiniz. Olmadık Ofis size resmi bir sanal ofis adresi kullanma imkanı verir. Yasal mevzuata uygun kira sözleşmesiyle sanal ofisinizi tüm usullere uygun şekilde kullanabilirsiniz. Ofisinizi yalnızca %18 KDV ile stopaj ücreti ödemeden faturalı olarak kiralayabilirsiniz. Şirketinize gelen postalarınız ve kargolarınız Olmadık Ofis tarafından alınır ve size teslim edilir. Sanal ofisiniz 7/24 erişime açık olur.

Olmadık Ofis’in sunduğu avantajlarla en çok öne çıkan özelliği olan Olmadık Adresim paketine, ayda 100+KDV ile kredi kartıyla aylık ödeme fırsatı sayesinde kolaylıkla sahip olabilirsiniz. 

Olmadık Adresim Paketinin Avantajları

Resmi iş adresiniz olarak telefonlarınızı sizin yerinize cevaplıyor, postalarınızı yönetiyor, toplantı ve ortak çalışma alanlarınızı tamamen ihtiyaçlarınıza yönelik olarak ve uygun koşullarda sağlıyoruz. Aynı zamanda bütün ofis sorumluluklarınızı da sizin adınıza bizler üstleniyoruz.

Şirket kurmak istiyorsanız ve ofis maliyetinizi azaltmak istiyorsanız, çalışanlarınızın da verimliliğini de artırabileceğiniz hizmetlerimizden sizler de yararlanabilirsiniz. Yazılım ve reklamcılık gibi serbest zamanlı çalışılabilecek farklı sektörlere sunduğumuz avantajlardan faydalanarak çalışmalarınıza hız kazandırabilirsiniz.

Olmadık Ofisim Paketinin Avantajları

Ortak çalışma alanlarında işinizi yaparak sınırsız çalışma olanaklarından yararlanıp, toplantılarınızı da ortak takvimlerden izleyerek planlayabilirsiniz. Uluslararası şirketler ve start-up’larla networking fırsatları yakalayabileceğiniz hizmetlerimiz ile şirketinizi kurumsal olarak dışarıya sunabilir, hedef kitlenize daha profesyonel bir şekilde hizmet vermeye başlayabilirsiniz. Paylaşımlı çalışma alanlarının avantajlarından yararlanan pek çok farklı proje gibi sizler de bu alanların avantajlarını değerlendirerek rekabet ortamındaki yerinizi alabilirsiniz. İstek ve ihtiyaçlarınıza yönelik profesyonel çözümlerden faydalanarak topluluğun bir parçası olabilir ve aynı zamanda tasarımcılar için renkli ve yaratıcı atölye alanı sunan Olmadık Ofis’in imkanlarından yararlanabilirsiniz. Olmadık Ofis, Unusual Enterprise çatısı altında hayata geçirilen ve farklı girişimleriyle ilgi gören entegre bir hazır ofis projesidir.

Ortak çalışma alanlarında işinizi yaparak sınırsız çalışma olanaklarından yararlanıp, toplantılarınızı da ortak takvimlerden izleyerek planlayabilirsiniz. Uluslararası şirketler ve start-up’larla networking fırsatları yakalayabileceğiniz hizmetlerimiz ile şirketinizi kurumsal olarak dışarıya sunabilir, hedef kitlenize daha profesyonel bir şekilde hizmet vermeye başlayabilirsiniz. Paylaşımlı çalışma alanlarının avantajlarından yararlanan pek çok farklı proje gibi sizler de bu alanların avantajlarını değerlendirerek rekabet ortamındaki yerinizi alabilirsiniz. İstek ve ihtiyaçlarınıza yönelik profesyonel çözümlerden faydalanarak topluluğun bir parçası olabilir ve aynı zamanda tasarımcılar için renkli ve yaratıcı atölye alanı sunan Olmadık Ofis’in imkanlarından yararlanabilirsiniz. Olmadık Ofis, Unusual Enterprise çatısı altında hayata geçirilen ve farklı girişimleriyle ilgi gören entegre bir hazır ve sanal ofis projesidir.