subPage
KÜTÜPHANE

Hangi sektörler için sanal ofis kiralamak daha uygun?

Hangi sektörler için sanal ofis kiralamak daha uygun?

Özellikle sunduğu esneklikler ve maliyet tasarrufu ile geleneksel bir ofisin tüm avantajlarını sağlayabilen sanal ofis hizmeti; kargodan, posta ve çağrı yönetimine, taahhüt içermeyen sözleşmelerden prestijli lokasyonları resmi iş adresi olarak gösterebilmeye kadar pek çok imkan sunuyor. Her geçen gün daha da yaygınlaşan sanal ofisler, yeni girişimlerden büyümek isteyen yerleşik işletmelere kadar çok çeşitli profesyonel oluşum tarafından kullanılıyor. İşini yeni kuran girişimlerden, işini yeni pazarlarda büyütmek isteyen şirketlere kadar geniş sektör yelpazesi ile Olmadık Ofis'in sanal ofis hizmetinden faydalanarak yasal iş adresinizi kiralamanız mümkün.

Türkiye’de sanal ofis tercih edenlerin sayısı ise son 3 yılda %50 artış gösterirken pandeminin de etkisiyle gelecek 10 yıl içinde sanal ofis kullananların geleneksel fiziki ofisleri tercih edenlerin %10’una denk geleceği tahmin ediliyor. Peki, profesyonel dünyada yeni bir dönem başlatan sanal ofis kiralama seçeceği hangi sektörler için uygun? İşte sanal ofis kiralayabilecek sektör ve meslek grupları:

Yeni başlayanlar: girişimler, freelancerlar, e-ticaret şirketleri

Resmi bir ofis adresiniz olmadığında güvenilir ve meşru bir yapı olarak faaliyet gösterdiğiniz sektörde yer edinmek bir hayli zordur. Bu noktada sanal ofisler, kısıtlı bütçeye sahip yeni başlayanlar veya evden faaliyet gösteren girişimler için ihtiyaç duydukları prestijli ve güvenilir resmi iş adresini sağlarlar. Öte yandan, freelance olarak evden çalışan profesyoneller, resmi adres için genellikle ikamet ettikleri evin adresini kullanmayı tercih ederler. Ancak resmi adresler online ortamda da listelendiğinden, ev adresini milyonlarca yabancı ile paylaşmak pek de güvenli bir seçenek değilidir. Üstelik ev kirasına ek stopaj ödenmesi gerektiğini de unutmayalım. Sanal ofisler, sunduğu resmi adres, çağrı, posta yönetimi imkanlarıyla adeta güvenli bir liman olurlar.

Küçük ölçekli yapılar: emlakçılar, danışmanlar, mimarlar

Küçük ölçekteki yapılar, özellikle kurum içi bir sekretaryaya sahip olmak için bütçe ayırmaya çok da sıcak bakmazlar. Çünkü ekstra bir iş gücünün maliyeti, henüz kolayca altından kalkabilecekleri bir gider değildir. Bu nedenle, pek çok küçük işletme veya yeni girişim, profesyonel yolculuklarına başladıklarında özellikle bu hizmetleri içeren bir sanal ofis tercih edebilirler. Bu kapsamda sanal ofis kiralama seçeneği; e-ticaret şirketleri, emlakçılar, danışmanlar, mimarlar ve mühendisler gibi pek çok meslek grubu için uygundur.

Online tabanlı iş kolları: Dijital pazarlama, grafik, yazılım

Sanal ofis, online tabanlı tüm iş kolları için uygundur. Dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar; sanal bir iş adresi, IT, dijital pazarlama, grafik tasarım, yazılım gibi online tabanlı çeşitli alanlarda faaliyet gösteren profesyoneller için müşterileriyle iletişime geçmeyi kolaylaştırır ve güvenilirlik sağlar.

Büyük işletmeler: Yeni bir pazar arayışında olanlar

Sanal ofis, yalnızca küçük ve orta çaplı oluşumlar tarafından değil büyük ve daha köklü şirketler tarafından da kullanılabilir. Gerekçeler ise bir pazar yerini test etmek ve faaliyet alanlarına yakın bir lokasyonda merkez veya şube açmak olabilir. Büyük işletmeler, iş akışlarına ve benimsedikleri stratejilere göre ofislerini genişletmek, küçültmek veya yeni lokasyonlarda bulunmak isteyebilirler. Bu süreçte taşınma sürecine girmek veya yeni bir ofis tasarlamak yerine sanal ofis kiralama seçeceği ile hem rutin ofis sorumluklarını devredebilir hem de elektrik, su, doğalgaz, mutfak, sekretarya gibi giderleri sıfıra indirebilirler. Büyük işletmeler, özellikle yeni pazarlara açılırken karşılaşabilecekleri riskleri minimuma indirmek için maliyet avantajı sağlayan bir çözüm olan sanal ofis ile ilerleyebilirler.

Olmadık Ofis size yardımcı olabilir

Sanal ofis kiralama hizmeti suna Olmadık Ofis ile tüm ofis ihtiyaçlarınızı ve zamanınızı verimli bir şekilde kullanarak masraflarınızı minimuma indirebilir, iş hayatınızın yönetimini kendi elinize alabilirsiniz. Olmadık Ofis, İstanbul'un kültür mozaiği Balat, en renkli sahil semtlerinden Caddebostan'da sanal ofis kiralamak isteyenlere sanal adres sunar. Sanal adresiniz Olmadık Ofis; resmi adres, yasal mevzuata uygun kira sözleşmesi, faturalı ve stopajsız ofis kiralama, posta yönetimi ve kredi kartıyla aylık ödeme avantajları sunar. Üstelik ekstralar için endişelenmenize de gerek kalmaz. Olmadık Ofis ile ayda 550 TL’den başlayan fiyatlarla sanal ofis kiralayabilirsiniz. Hemen kiralamak için tıklayın.