subPage
KÜTÜPHANE

Sanal ofis seçiminde lokasyon önemli mi?

Sanal ofis seçiminde lokasyon önemli mi?

İş dünyasında şirketlerin lokasyonu prestij için her zaman önemli olmuştur. Ancak yüksek prestijli lokasyonlarda fiziki bir ofis kiralamak günümüz şartlarında oldukça maliyetli bir hale gelmiştir. Sanal ofisleri tercih ettiğinizde ise hem prestijli bir lokasyonda adresiniz olmuş oluyor hem de uygun fiyatlar ödeyerek bu adrese sahip olmuş oluyorsunuz.

Türk halkının yıllardır kendine ev seçerken kullandığı bir söz vardır: “Aman evin işe yakın olsun”. Bu sözü ilk söyleyenler sanırım İstanbul gibi bir şehrin başına gelecekleri evvelden görmüş. Günde 2 saat işe gitmeyi, 2 saat eve dönmeyi kimse istemese de birçok çalışanın her gün yaşadığı bir rutin halini aldı. Yeni nesil girişimcilerse ofisin eve yakın olmasıyla pek ilgilenmiyor. İş ile ev arasında ne kadar zaman geçireceği de pek umrunda değil. Neden derseniz de cevabı yeni neslin fiziksel ofislerde masa başında değil, gönüllerinin istediği yerde çalışmasında saklı.

Ofis kiralama gibi iş dünyasının maliyetini bir türlü kısamadığı gider kalemlerinden uzak duran girişimciler, İstanbul’da şirketlerini sanal ofis adresiyle kuruyor ve diledikleri yerden çalışıyorlar. Sanal ofis İstanbul’da ve dünyanın farklı köşelerinde yüz binlerce kişinin kullandığı yeni nesil bir ofis kiralama methodu. Özellikle şirket kurulumu sürecinde şirketinizin faaliyet noktası ve resmi yazışmalar için merkez olarak kayıtlara geçecek resmi iş adresi için sanal ofisler düşük maliyetli birer çözüm olarak karşımıza çıkıyor.

Sanal ofis adres gösterme için önemlidir

Şayet sanal ofis seçiminde lokasyon çok önemli diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu noktada sanal ofisi neden kiraladığınızı hatırlayalım: Bir şirket kurduğunuzda yasal mevzuat için resmi adres göstermeniz gerekir. Ancak bir ofis kiralamanın maliyetini düşündüğünüzde bunun için ayıracağınız bütçeyi işinizi büyütmek için kullanmayı tercih edersiniz. Sanal ofisler de aslında resmi gereklilikler için ihtiyacınız olan iş adresini size sunar. Belirttiğiniz adreste fiziksel olarak çalışmanıza gerek yoktur. Bu adres sizin için sadece resmi evrak ve yazışmalarınız için kullanacağınız bir lokasyon olacaktır. Bu nedenle aslında sanal ofisler sundukları temel hizmet kapsamında aslında aynıdır.

Sanal ofisin lokasyonuna değil maliyetine odaklanın

O halde sanal ofisin bulunduğu konuma çok büyük anlamlar ve önem yüklemeye gerek yoktur. Peki madem sanal ofisler birbiriyle aynı ve biri diğerinden üstün değil, neden daha fazla aylık kira ücreti ödeyesiniz? Sanal ofis İstanbul'da eğer ulaşım açısından çok uzakta değilse, şehrin merkezine yakın bir konumda olan en uygun ve en iyi sanal ofisi kiralamak sizin için en verimli çözüm olacaktır. Metro, metrobüs, tramvay ve otobüs gibi farklı ulaşım araçlarına yakınlık göz ardı edilmemeli.

İstanbul’da her iki yakada da onlarca sanal ofis kiralama seçeceği sunuluyor. Anadolu yakasında Kadıköy veya Ataşehir’de sanal ofis kiraları aylık 1.000 TL’den başlıyor. Avrupa yakasında ise Nişantaşı, Levent gibi sanal ofis lokasyonlarında ise sanal ofis aylık kira bedeli 1.000 TL’yi aşıyor. Söz konusu lokasyonlardan birini tercih ederseniz kabaca bir hesap yapıldığında İstanbul’da sanal ofisinize yıllık minimum 14 bin TL ödeme yapmanız gerekir.   

Sanal Ofis vs Hazır Ofis

Bu arada hazır ofis seçeneklerini de değerlendirmek isteyebilirsiniz tabiki. İnternetten en uygun fiyata ofis diye aramalara başladığınızda size sunulacak en iyi hazır ofis fiyatları kişi başı 3.000 TL'den başlayacaktır. Böylesi bir maliyeti sanal ofis kiralayarak gelin siz işinize yatırın. İstanbul’da ofis maliyeti düşürmek isteyenler için sanal ofis kiralamanın yadsınamaz bir gerçek olduğu bir kez daha görülüyor. En uygun fiyata ofis denildiğinde artık sizin de aklınıza sanal ofisler geliyor değil mi?

Sanal ofis fiyatları aylık 550 TL'den başlıyor!

Balat’ta yer alan Olmadık Ofis, sanal ofis adres gösterme ihtiyacı olanların imdadına yetişiyor. Sanal ofis ayrıcalığını yaşamak istiyorsanız Olmadık Ofis güvencesini tercih edebilirsiniz.

  • Olmadık Ofis, şirket kurarken size resmi bir ofis adresi kullanma imkanı verir.
  • Yasal mevzuata uygun kira sözleşmesiyle sanal ofisinizi tüm usullere uygun şekilde kullanabilirsiniz.
  • Ofisinizi yalnızca %20 KDV ile stopaj ücreti ödemeden faturalı olarak kiralayabilirsiniz.
  • Şirketinize gelen postalarınız ve kargolarınız Olmadık Ofis tarafından alınır ve size teslim edilir.
  • Olmadık Ofis’in sunduğu avantajlara üstelik kredi kartıyla ödeme yaparak yalnızca 550 TL’ye sahip olabilirsiniz

3 dakikada ofis adresinizi oluşturmak için hemen tıklayın.