subPage
KÜTÜPHANE

Şirket kurmak için yasal adrese ihtiyacı olan doktorlar sanal ofisi tercih ediyor

Şirket kurmak için yasal adrese ihtiyacı olan doktorlar sanal ofisi tercih ediyor

Tıpkı diğer freelancer’lar gibi doktorların da hizmet karşılığında fatura kesmesi gerekiyor. Bu da şahıs veya limited şirket sahibi olmalarını gerektiriyor. Ne var ki ofis maliyeti, ciddi bir gider kalemi olarak doktorların önünü kesiyor ve alternatif arayışlarına itiyor. Tam da bu noktada karşımıza çıkan sanal ofisler, şirket kurmak isteyen doktorlara önemli bir maliyet avantajı sunuyor. Şirketini kurup yasal bir iş adresine sahip olmak isteyen doktorlar, sanal ofise uygun NACE kodlarından birini seçerek Olmadık Ofis ile sanal ofisini kuruyor.

Freelance çalışma, pek çok meslek grubu için artık mümkün. Üstelik aralarında biri var ki, epey şaşırtıcı. Evet, doktorlardan bahsediyoruz! 2015 yılında 5510 sayılı Sosyal Güvenlik Yasası’na eklenen 10. madde kapsamında özel hastaneler, şirket sahibi doktorlardan fatura karşılığında hizmet alabiliyor. Yani doktorlar, artık herhangi bir hastanede tam zamanlı çalışmadan, ihtiyaç dahilinde özel hastanelerin muayene odalarını veya ameliyathanelerini kiralayarak kullanabiliyor, buralarda hastalarına hizmet verebiliyor. 

Doktorlar sanal ofiste uygun NACE kodlarıyla şirket kurabiliyor 

Şirket kurmak isteyen doktorlar için yasal adres olarak gösterilecek bir ofis kiralamak, özellikle günümüz şartlarında ciddi bir mali yük anlamına geliyor. Yüksek ofis kiralarına ek olarak sekretarya, mutfak, temizlik, su ve elektrik gibi pek çok ofis gider kalemi de bu yükü ağırlaştırıyor. Tüm bu masrafları ve doktorların zamanından çalan rutin ofis sorumluklarını üstlenen sanal ofisler ise yalnızca fatura kesmek için kurulan bu şirketleri çok daha erişilebilir ve zahmetsiz kılıyor. Peki hangi şirket türlerinden söz ediyoruz? Doktorların sanal ofis hizmetinden yararlanabilmesi için şahıs ya da limited şirketi kurmaları gerekiyor. Sanal ofisin yasal adres olarak gösterilebilmesi için ise söz konusu şirketler 6.90.05, 86.23.01, 86.22.05 veya 86.21.03 gibi sanal ofise uygun NACE kodlarına sahip olmalı. NACE kodunun belirlenmesinde mutlaka bir mali müşavirden destek alınması gerektiğini hatırlatalım ve gelelim en önemli soruya: Şirket kurmak isteyen doktorlar için sanal ofis kiralamanın maliyeti ne kadar?         

- Cevap: Sanal ofise uygun NACE kodlu şirketi bulunan her doktor Olmadık Ofis ile ayda yalnızca 550 TL’den başlayan fiyatlarla sanal ofis kiralayabiliyor! 

Sanal ofisler online hizmet veren doktorlar için de alan açıyor 

Bir yılı aşkın süredir hayatımızın odak noktası olan pandemi; diyetisyen, fizyoterapist, psikolog gibi pek çok uzmanı da online vizitelerle tanıştırdı. Bulaş riski nedeniyle hastanelere veya muayenehanelere gitmek istemeyen hastalar, artık doktorlarla olan görüşmelerini dijital ortamda yapmayı tercih ediyor. Sanal ofisler, bu noktada da doktorların imdadına yetişerek online viziteler için fiziki mekan arayışlarına yanıt veriyor. İstanbul Balat ve Caddebostan’daki lokasyonlarıyla İstanbul’u her iki yakasında sanal ofis kiralama hizmeti sunan Olmadık Ofis, yasal adres olarak gösterilmesine imkan verdiği tüm adreslerinde fizik alanlarını da kullanıma açıyor. Bununla da kalmıyor, ofis kirası gibi büyük masraf yükünü doktorların omuzlarından alırken mutfak, sekretarya, temizlik, su ve elektrik faturası gibi gider kalemlerini de defterden siliyor. Çağrı ve posta takibi gibi süreçleri de Olmadık Ofis bizzat kendi üstleniyor. Ve dahası! Türkiye’nin ilk füzyon içecek mutfağı Olmadık Kahveler hem doktorlara hem de ziyaretçilerine birbirinden özel reçeteleriyle eşlik ediyor.  

Doktorlar için sanal ofis sadece 5 adım uzaklıkta!

Doktorlar için sanal ofis kiralamak, Olmadık Ofis’te yalnızca 5 adımdan oluşan kısa ve kolay bir süreçten ibaret. Üstelik bu adımları tamamlamak doktorların 3 dakikasını alıyor! Nasıl mı bu kadar hızlı? Hemen anlatalım…

Olmadık Ofis, tüm süreci internet sitesi üstünden yürütüyor. Sanal ofis kiralamak isteyen doktorlar olmadikofis.com adresinden hemen üye ol butonuna tıklayarak veya canlı sohbet seçeneğini tercih ederek Olmadık Ofis yetkililerine ulaşabiliyor. Talep formunu doldurup sisteme kayıt olduktan sonra, aynı gün içinde hazırlanan sanal ofis sözleşmesine onay veriyor ve ödeme bilgilerini sisteme tanımlıyor. Elektronik imzalı sözleşme doktora ulaştıktan hemen sonra edinilen yasal adres maliyeye bildirilerek süreç tamamlanıyor. Geriye son bir adım kalıyor: Adresin maliyeye bildirilmesinin ardından yapılacak denetim ve adres teyidi için belirlenen günde kiralanan Olmadık Ofis adresinde hazır bulunmak. 

Eğer bir doktor olarak şirket kurmak istiyor ancak yüklü ofis maliyetleri sizi düşündürüyorsa, 

Olmadık Ofis’inizi hemen kiralayın, dijital dünyanın avantajlarından faydalanın!