subPage
KÜTÜPHANE

Yasal Adres Nedir?

Yasal Adres Nedir?

Yasal adres, işletmenizin resmi prosedürlere uygun olarak faaliyet gösterebilmesi için ilgili mercilere ibraz edilmesi gereken fiziki konum bilgisidir. Türk Ticaret Kanunu'na göre, şirketin kurulabilmesi için tebligat adresinin yani yasal adresin belirlenmesi gerekir.

Yeni kurulacak şirketlerde, şirketin ismi ve faaliyet alanının hemen ardından yasal adresin belirlenmesi zorunludur. İster bir girişim, ister KOBİ, ister büyük ölçekli global bir şirket olun, yasal adres ticari hayattaki varlığınıza dair bir kanıt niteliği taşır. Bu nedenle yasal bir adres belirlemek, gerek şirket kuruluş sürecinde gerekse şirketin faaliyetlerine devam edebilmesi için kaçınılmazdır. Yasal iş adresi göstermek, bunu da sabit-fiziki bir ofis kiralayarak büyük maliyetler altına girmeden karşılamak için sanal ofisler aracılığıyla yasal adres beyanında bulunabilirsiniz.

İstanbul’un merkezi Balat ve Caddebostan'da hizmet veren Olmadık Ofis'ten aylık 550 TL'den başlayan fiyatlar karşılığında sanal ofisinizi kiralayarak yasal iş adresine sahip olup, şirket kurulum sürecinde resmi adres olarak beyan edebilirsiniz.

Yasal adres ne için gereklidir?

İşletmenizin resmi iş adresine sahip olması, şirket kuruluşu sürecinde gerekli olduğu gibi birkaç konuda daha ihtiyaçlarınıza yanıt verir. Yasal adres, resmi prosedürlere uygun faaliyet göstermenin ötesinde, her ölçekteki yapının müşteriler nezdinde güven inşa etmesi, profesyonel bir şirket imajı çizmesi ve bir buluşma yeri sunması bakımından gereklidir.

  • Güvenilirlik

Pek çok insan, fiziksel adresleri olmayan işletmelerin güvenilirliğinden şüphe duyar. Bir diğer deyişle, alışveriş veya herhangi bir ticari faaliyet kapsamında iletişime geçtikleri yapıların bir daha ulaşılamayacak şekilde ortadan kaybolma riskini almak istemezler. Hangi ölçekte olursa olsun işletmenizin bir yasal adrese sahip olması, hem mevcuttaki hem de potansiyel müşterilerinizin varlığınızdan emin oldukları ve dilediklerinde size ulaşabilecekleri fiziki bir konum bilgisi sunması bakımından çok önemlidir. Bu sayede yasal adres, işletmenizin itibar kazanmasına da yardımcı olur. Sanal ofisler de yasal iş adresi olarak hizmet verir, üstelik sanal ofis fiyatlarımaliyet avantajı sağlar.

  • Profesyonel imaj

Günümüz teknolojisi her ne kadar mekan bağımsız çalışmayı mümkün kılsa da, resmi bir adresiniz olmaması, insanlarda sadece güvensizliğe neden olmaz, profesyonel olmadığınız kanısını da beraberinde getirebilir. Çalışma ortamınız ister bir ev, ister bir ofis olsun, sahip olacağınız bir yasal adres, müşterilerinizin gözünde profesyonel bir imaj çizebilmeniz için önemlidir.

  • Müşteriler için buluşma yeri

Hangi sektörde faaliyet gösterirseniz gösterin, müşteri görüşmelerine mutlaka ihtiyacınız olacaktır. Bunun için müşterilerinizin ofislerini ziyaret edebilir veya ortak bir lokasyonda, sakin bir kafede görüşme planlayabilirsiniz. Başta kulağa hoş gelse de her iki seçenek de zamanla profesyonel imajınızı zedeleyebilir. Ancak ayda sadece birkaç toplantı için bir sabit ofis kirasına katlanmanıza, mobilyalar satın almanıza; elektrik, su, internet gibi faturaları ödemenize gerek yok. Olmadık Ofis'ten sanal ofis kiralayarak resmi ve yasal iş adresi beyan eden herkes, ihtiyacı olduğu zaman kolaylıkla saatlik toplantı odası kiralayabiliyor. Sanal ofis, önemli görüşme ve toplantılarınız için kendinize ait bir buluşma yeriniz olması bakımından da gereklidir.

Yasal adres nasıl alınır?

İşletmeniz için yasal adres göstermek, özellikle de prestijli bir lokasyonda konumlanabilmek için başta aklınıza fiziki bir ofis kiralamayı getirebilir. Ancak bahsettiğimiz üzere kira, fatura, temizlik, mutfak ve sekreterya gibi pek çok masrafı da sırtınıza yükler.  Oysa resmi adres sahibi olmak için bunca masrafı üstlenmenize gerek yok. Günümüzde yasal adres gösterme imkanı veren sanal ofisler, sundukları sanal adres hizmetiyle pek çok maliyeti sizin yerinize üstlenerek ihtiyacınız olan profesyonel imajı kolayca çizmenize yardımcı olur. Yasal adres nasıl alınır sorusunun en kolay cevabı ise Olmadık Ofis’tir. Sadece 1 saat içerisinde resmi iş adresinize sahip olabilirsiniz.

Olmadık Ofis ile yalnızca 550 TL’ye yasal adresiniz hazır

Kültür mozaiği İstanbul’un, tarihi dokusuyla ilham veren semtlerinden biri olan Balat, İstanbul'un en renkli sahil semtlerinden Caddebostan'da bulunan Olmadık Ofis, sunduğu sanal ofis hizmeti kapsamında ayda 550 TL’den başlayan fiyatlarla resmi adres sahibi olmanızı sağlıyor. Olmadık Ofis yanızca sanal adres sunmakla kalmıyor, bünyesinde yer alan toplantı ve ortak çalışma alanları, mutfak, sekreterya, çağrı ve posta yönetimi gibi pek çok imkan sayesinde fiziki bir ofiste ihtiyaç duyduğunuz her şeyi sizin için hazır ediyor.

Sanal ofisin sanal adres hizmeti, yeni şirket kurmak isteyen kişilerden girişimlere, yeni bir şube açmak isteyen şirketlerden KOBİ ve diğer tüm kurumsal yapılara herkes için yasal adres almayı kolaylaştırıyor. Siz de fiziki bir ofis kiralamak için harcayacağınız eforu profesyonel hayattaki başarılarınızı artırmak için kullanabilir, Olmadık Ofis ile yalnızca 3 dakika resmi sanal adres sahibi olabilirsiniz.

Hemen buraya tıklayarak formu doldurun, mailinize gelen bilgilerle Olmadık Ofis kaydınızı oluşturun!